Yemeksepeti Sipariş İptali

Konu Başlıkları

Ülkemizin değerli kuruluşlarından olan ve tüm şehirlerimizde aktif olarak kullanılan Yemeksepeti, birçok işletme tarafından tercih edilen ortak bir platformdur. Bu platformun temel amacı, gıda işletmelerini bir araya toplamak ve eşit şartlar altında bir rekabet ortamı oluşturarak daha fazla insana ulaşılmasını sağlamaktır. Amacına tam olarak uygun şekilde işleyen Yemeksepeti, neredeyse tüm gıda işletmeleri tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Bu sayede müşterilere daha kolay ve güvenli bir şekilde ulaşabilen işletmeler, hizmet kalitelerini ve kazançlarını da büyük oranda artırmaktadır.

Sadece işletmeler için değil, tüketiciler için de oldukça avantajlı bir platform olan Yemeksepeti, tüm işletmelere tek bir uygulama veya site üzerinden ulaşım imkanı tanımaktadır. Bu da tüketiciye daha çok seçenek ve daha kolay erişim imkanı sağlamaktadır. Ayrıca platformdaki rekabet ortamı ile tüketiciler daha uygun fiyatlar ile sipariş verebilmekte ve siparişlerinin tüm detaylarını rahatlıkla belirleyebilmektedir.

Buna ek olarak çeşitli kampanya ve indirimlere de rahatlıkla ulaşma imkanı sağlayan bu platform, çok daha uygun fiyatlı sipariş vermeye olanak tanımaktadır. Ayrıca Yemeksepeti sipariş iptali konusunda da oldukça hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet vermektedir. Bu yüzden de birçok kişinin tercihi olmakta ve sıklıkla kullanılmaktadır.

Yemeksepeti sipariş iptali nasıl yapılır? Yemeksepeti sipariş iptali için ne yapılması gerekmektedir.

Yemeksepeti Hakkında

2000 yılında dört Türk girişimci tarafından kurulan Yemeksepetinin, kurucuları Nevzat Aydın, Melih Ödemiş, Gökhan Akan ve Cem Nufusi isimli kişilerdir. Bu girişimciler ilk olarak 2000 yılında platformu oluşturmuş ve ilk siparişlerini aynı yılın haziran ayında almışlardır. Ardından 2004 yılında günlük bin sipariş gibi bir rakama ulaşan şirket, bunu 2008 yılında 10.000 gibi bir rakama çıkarmayı başarmıştır.

Giderek gelişen şirket 2008 yılında ilk yatırımını European Founders Fund şirketinden almış ve hızlanarak büyümeye devam etmiştir. Akabinde giderek gelişen ve güçlenen şirket, 2015 yılından Türk tarihinin en büyük değerlenmesini yaşamış ve Alman şirket Delivery Hero tarafından satın alınmıştır.

2010 yılında IOS, daha sonra Android için uygulamalarını yayına alan şirket, kısa süre içerisinde siparişleri %50 oranında artırmış ve son olarak günümüzdeki halini almıştır. Farklı ülkelerde, farklı isimler ile hizmet veren şirket, ülkemizde ve Kıbrıs’ta Yemeksepeti adı ile hizmetlerine devam etmektedir.

Şirketin kurucularından olan Nevzat Aydın ise, hala Türkiye CEO’su olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Yemeksepetinden Sipariş Vermek

Yemek sepetinden sipariş vermek ve Yemeksepeti sipariş iptali oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Sipariş vermek için yapılması gereken tek şey, istenilen ürün ile ilgili kategoriye gitmek olacaktır. Ardından uygulama, bulunduğunuz bölge dahilinde hizmet veren gıda üreticileri ve restoranların ilanlarını sizlere sunacak, arasından seçim yapabilmeniz için ekstra yönlendirmelere sağlayacaktır.

Böylelikle istediğiniz gıda ürününü, detaylar belirterek, uygun fiyatlar aracılığı ile sipariş edebilirsiniz. Aynı şekilde sipariş iptal işlemi de oldukça kolay adımlar ile gerçekleştirilebilmektedir.

Yanlış Sipariş Durumunda Ne Yapmalı?

Siz de Yemeksepeti üzerinden yanlış sipariş verdiyseniz veya siparişinizi eksik girdiyseniz, Yemeksepeti sipariş iptali hizmetinden yararlanabilir veya işletme ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede siparişinizi güncelleyebilir veya iptal ederek paranızı geri alabilirsiniz.

Yemeksepeti Sipariş İptal Kanalları

Yemeksepeti sipariş iptali için kullanılabilecek birkaç farklı iptal kanalı bulunmaktadır. Bu kanallar aracılığıyla sipariş hızlı bir şekilde iptal edilebilmekte ve ücret iadesi hızlı bir şekilde geri alınabilmektedir. Siz de siparişinizi iptal etmek istiyorsanız, bu kanallara göz atabilir ve uygununuza geleni kullanarak sipariş iptali yapabilirsiniz.

İşte sipariş iptali için kullanabileceğiniz kanallar;

  • Yemeksepeti ödeme ekranı,
  • Yemeksepeti canlı destek hattı,
  • 444 5 445 numarası.

Bu kanallardan uygununuza geleni kullanabilir ve sipariş iptalinizi kolay bir şekilde gerçekleştirerek ücretinizi iade alabilirsiniz.

Nasıl İptal Edilir?

Oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilen iptal işlemi, sipariş akabinde 15-20 dakika aralığında yapılmalıdır. Daha sonrası için de sipariş iptali yapılabilmekte, fakat ücret iadesinde gecikmeler yaşanabilmektedir. Ayrıca hazırlanan gıda ürünleri için de iptal işlemi uygulanabilmekte, fakat bu iptal işlemlerinde de ücreti iadesi biraz zaman almaktadır.

Doğru sipariş iptali, siparişi verdikten hemen sonra veya 15 dakika içerisinde, doğru kanallar aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. Böylelikle iptal hızlı bir şekilde yapılabilir ve ücret iadesi hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Eğer siz de siparişinizi yanlış vermiş veya eksik tanımlamışsanız, hızlı bir şekilde iptal etmek için ödeme ekranını kullanabilirsiniz. Ödeme ekranına gelerek sipariş iptali butonunu kullanabilir ve hızlı bir şekilde iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ödeme ekranını kullanamıyor veya ulaşamıyorsanız, Yemeksepeti canlı destek hattına bağlanabilir ve hızla siparişinizi iptal edebilirsiniz. Veya bu noktada 444 5 445 numarasını tuşlayabilir ve canlı müşteri hizmetlerine bağlanarak sipariş iptali yaptırabilirsiniz. Akabinde ödenen ücret hesabınıza yansıyacak ve kullandıysanız kupon iade edilecektir.

İptal Sonrası Süreç

Yemeksepeti sipariş iptali sonrasındaki süreç, iptalin kabulü ile ücretin hesabınıza yansıtılması şeklindedir. Siz, sipariş iptal talebi oluşturduktan sonra durum tercih ettiğiniz işletmeye bildirilmekte ve iptali işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Akabinde ödeme yaptıysanız ödeme yaptığınız tutar, hediye kodu kullandıysanız, hediye kodu tutarı hesabınıza yansıtılacaktır. Böylelikle iptal işlemi tamamlanmış olur.

Yorum yapın