Yapı Kredi EFT İptali

Konu Başlıkları

Elektronik Fon Transferi sayesinde kişiler birbirine para gönderimi yapabiliyor ve belki de en zor durumda bulunduğunuz anda hesabınızda elektronik fon transferi sayesinde para gelmesiyle acil ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz yada almanız gereken bir ödemeyi aynı veya farklı banka aracılığıyla elektronik fon transferi sayesinde elde edebiliyorsunuz.

Bazen bu tarz işlemleri telefon ya da bilgisayar aracılığıyla yaptığımız için yanlışlıklar olabiliyor. İstenmeyen hesaba paranın gitmesi ya da yanlış tutarların gönderilmesi gibi problemlerle karşılaşabiliyorsunuz. Bu tarz problemlerden dolayı EFT iptali gerçekleşmesi gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz banka Yapı Kredi ise Yapı Kredi EFT iptali yapmanız gerekiyor. Bu nedenle yazımızın devamında Yapı Kredi EFT iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

İnternet bankacılığı birçok konuda hayat kurtarıcı durumunda. Evinizden ya da işinizden bankaya gitmeden tüm işlemlerinizi genellikle halledebiliyorsunuz. Para gönderme işlemlerinde de EFT aracılığıyla paranızı başka hesaba gönderebiliyor ya da ödemelerinizi yapabiliyorsunuz.

Bu işlemleri yaparken hesap ya da IBAN numarasını yanlış girmeniz veya karşı tarafın adını girerken herhangi bir yanlışlık yapmanız durumunda veyahutsa göndereceğiniz miktarı yanlış girmeniz durumunda EFT iptali gerekmektedir. Tercih etmiş olduğunuz banka Yapı Kredi ise Yapı Kredi EFT iptali yapmanız gerekiyor. Yapı Kredi EFT iptali için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Yapı Kredi Bankası EFT Sistemi İle Nasıl Para Gönderilir?

Elektronik Fon Transferi sayesinde aynı bankalar ya da farklı bankalar arasında para gönderimi yapılabiliyor. Seçmiş olduğunuz banka Yapı Kredi ise ve yapmak istediğiniz işlem EFT aracılığıyla para gönderimi yapmaksa, yapmanız gereken işlem şu şekildedir; Öncelikle Yapı Kredi internet bankacılığını bilgisayarınız ya da telefonunuzdan açmalısınız. Ardından para transferi bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Sonrasında Elektronik Fon Sistemi olan EFT tercihini yapmalısınız. Herhangi bir yanlışlık yapmamak için göndereceğiniz kişinin adını ve soyadını girmeniz gerekmektedir. Ardından da EFT işlemini yapacağınız kişinin IBAN veya hesap numarasını doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Eğer bu bilgileri girerken herhangi bir yanlışlık yapmışsanız Yapı Kredi EFT iptali yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir yanlışlığı önlemek adına yazımızın devamında Yapı Kredi EFT iptali nasıl gerçekleştirilir bundan bahsedeceğiz.

Yapı Kredi EFT İşlemi Ücretli Mi?

Genellikle birçok banka Elektronik Fon Transferinden işlem ücreti kesmektedir. Göndereceğimiz paraların yanında kesilen bu işlem ücretleri oldukça az bir miktarda kalmaktadır ve bütçemizi sarsmayacak şekilde ayarlanmıştır. Eğer EFT işlemini gerçekleştirdiğiniz banka Yapı Kredi ise ve siz EFT işleminizi yanlış kişiye gerçekleştirmişseniz Yapı Kredi EFT iptali yapmanız gerekmektedir. Ve bu tarz bir durumda da kesilen EFT işlem ücreti de geri alınamamaktadır.

Yapı Kredi bankasının EFT işlemleri sırasında kesmiş olduğu işlem ücreti miktarı eğer gönderdiğiniz para 200 bin TL’ye kadar ise 4,4 TL işlem ücreti kesilirken 200 bin TL ve üzeri miktarlar için ise 50 TL EFT işlem ücreti kesilmektedir. Yapı Kredi EFT iptali gerçekleştirirseniz EFT işlem ücretinizi geri talep edememektesiniz.

Yapı Kredi EFT Saatleri Nedir?

Her banka genellikle EFT saatlerini kendi belirlemektedir. Genel bir saat sistemi olup bu saat bankadan bankaya da değişiklik gösterebilmektedir. Seçmiş olduğunuz banka eğer Yapı Kredi ise EFT işlem saatleri sabah 08:00’da başlayarak akşam da 17:00’da bitmektedir. Eğer 17:00’dan sonra EFT işlemi gerçekleştirdiyseniz karşı tarafın hesabına ertesi gün EFT işlem saati başladığında para geçmektedir.

Fakat Cuma akşam 17:00’da sonra EFT işlemi gerçekleştirdiyseniz bu işlem iş günü başlangıcı olan Pazartesi günü sabah 08:00’den sonra hesaba düşmektedir. Bu durumdan memnun olmayıp işleminizi iptal edebilirsiniz. Bunun için de Yapı Kredi EFT iptali başvurusu yamanız gerekmektedir. Yazımızın devamında Yapı Kredi EFT iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Yapı Kredi EFT İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

Kullanmış olduğunuz banka Yapı Kredi ve siz Yapı Kredi hesabınızdan bir başka Yapı Kredi hesabına ya da Yapı Kredi hesabınızdan başka bir banka hesabına EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken biran ki dalgınlıkla hesabına EFT yapacağınız kişinin adını ya da soyadını yanlış girmiş olabilir ya da IBAN, müşteri numarasını yanlış yazmış olabilirsiniz. Böylesi olası bir durumda Yapı Kredi EFT iptali işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sizler için yazımızın devamında Yapı Kredi EFT iptal işlemi nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Yapı Kredi EFT iptali yapmak istiyorsanız her bankanın sağlamış olduğu müşteri hizmetleri gibi Yapı Kredi bankasının müşteri hizmetleri de her an hizmet vermektedir.  Yapı Kredi bankası müşteri hizmetlerine ait olan 444 0 444 numaralı telefon numarasını arayarak müşteri hizmetlerine Yapı Kredi EFT iptali için aradığınızı belirtmeniz gerekmektedir. Müşteri temsilcisi işlemini yaptığınız EFT’yi sistem üzerinden kontrol eder ve eğer para karşı tarafın hesabına daha geçmemişse ya da bir diğer deyişle hala Yapı Kredi bünyesindeyse, müşteri temsilcisi EFT işlemine müdahale edebilir ve herhangi bir sıkıntı yaşamadan parayı tekrardan kendi hesabınıza aktarabilir ya da yapmak istediğiniz düzeltmeyi yapabilirsiniz. Bu şekilde Yapı Kredi EFT iptali işleminizi müşteri temsilcisi aracılığıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Yorum yapın