Yapı Kredi BES İptali

Konu Başlıkları

Çalışan her insanın en büyük hayali yaşlandıktan sonra artık emekli olmak ve emekli olduktan sonra da kendine yetecek kadar bir emekli maaşı almak istemektedir. Bu sebeple de çoğu banka bireysel emeklilik sistemi paketi oluşturmuş ve bu bankalardan biri de Yapı Kredi bankasıdır.

Genellikle bir işe girdiğiniz anda banka otomatik olarak sizleri bireysel emeklilik sistemine katmakta ve her ay düzenli olarak maaşınızdan kesinti yaparak bireysel emeklilik sistemine paranızdan katmaktadır. Bu durumdan yararlanmak istemeyen kişiler de Yapı Kredi BES iptali için başvuruda bulunmaktadırlar. Birçok kişi de Yapı Kredi BES iptali nasıl yapılır merak etmektedir. Sizler için yazımızın devamında Yapı Kredi BES iptali hakkında bilgi vereceğiz.

Yapı Kredi BES sistemi sayesinde emeklilik planlarınıza bir adım daha yaklaşabilir ve emekli olmak istediğinizde hesabınıza daha yüksek miktarlarda para koyabilirsiniz. Bu yöntemle emekli olmak istemeyen kişiler eğer bireysel emeklilik sistemleri Yapı Kredi bankasına aitse Yapı Kredi BES iptali başvurusu yapmaktadır. Çoğu kişi de bireysel emeklilik sistemini nasıl iptal etmesi gerektiğini bilmemektedir ve bu kişiler için yazımızın devamında Yapı Kredi BES iptali nasıl yapılır bahsedeceğiz fakat öncesinde bakalım Yapı Kredi BES iptali ne zaman yapılabilir?

Yapı Kredi BES İptali Ne Zaman Yapılır?

Birçok banka bireysel emeklilik sistemine kendi kendine maaşınız yattığı anda karar verip sizi sisteme almaktadır. Bu durumdan genellikle kişiler maaşlarını eksik aldıkları anda haberdar olmaktadırlar. Ve zor geçindiğini düşünüp, birikim yapmak istemeyen kesimden kişiler de Yapı Kredi BES iptali işlemlerini gerçekleştirirler. Kişilerin en çok merak ettiği soru ise bireysel emeklilik sistemine girdikten sonra ne zaman çıkabilecekleri oluyor. Genellikle sisteme girdiklerini ilk maaşlarını aldıktan sonra fark ettikleri için ilk maaşınızdan sonra Yapı Kredi BES iptali yapabilirsiniz.

Eğer durumdan haberdar iseniz banka bireysel emeklilik sistemine onay verdikten hemen sonra Yapı Kredi BES iptali yapabilirsiniz. Ya da 2 ay içerisinde istediğiniz herhangi bir gün Yapı Kredi BES iptali işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi BES İptali Sonrası Para Ne Zaman Yatar?

Herhangi bir sebepten dolayı bireysel emeklilik sisteminden çıkmak isteyebilirsiniz ve bu kesinlikle sizin en doğal hakkınızdır. Sizler için bireysel emeklilik sisteminden ne zaman çıkabileceğinizi anlattık. Peki bireysel emeklilik sisteminden çıktınız ve az ya da çok bugüne kadar belli bir miktar ödeme yaptınız. Haliyle bu miktarın ne zaman geri ödeneceğini merak etmektesiniz.

Yapı Kredi BES iptali işlemlerinden sonra paranızı 10 gün içerisinde hesabınıza geri yatırmaktadır. Sizde bireysel emeklilik sisteminde kalmak istemiyorsanız Yapı Kredi BES iptali işlemlerinden sonra paranızı hesabınızdan 10 gün içerisinde çekebilirsiniz.

Yapı Kredi BES İptali Sonrası Ne Kadar Kesinti Oluyor?

Kişiler bireysel emeklilik sistemine katıldıktan sonra genellikle uzun süreler için anlaşma yapıyorlar ve orada paralarının birikmesini bekliyorlar. Fakat insanlık hali herkesin başına bir şeyler gelebiliyor ve kişiler bu tip durumlarda bireysel emeklilik sisteminde biriken paralarını çekmek istiyorlar.

Tüm bankalarda bireysel emeklilik sistemine devlet desteği de olduğu için paranıza taahhüt ettiğiniz süre zarfında dokunmadığınızda devlet desteğiyle birlikte tüm paranızı alabiliyorsunuz fakat olası iptal durumunda yani Yapı Kredi BES iptali işlemlerinizi 10 yıl dolmadan yapmak istediyseniz birikimlerinizin tümü göz önüne alınarak vergi kanunlarına göre %15 kesinti olacak şekilde paranızı hesabınızdan alırsınız. Bu kesintiye uğramamak için Yapı Kredi BES iptali işlemlerinizi bir kere daha düşünmelisiniz.

Yapı Kredi BES İptali Nasıl Yapılır?

Emekli olmak, rahat bir yaşam sürmek herkesin hakkı ve tabii ki de emekli olduktan sonra kendimize yetecek kadar para kazanmak da birçok kişinin en büyük hayali. Aslında bireysel emeklilik sistemleri de bu noktada devreye giriyor ve emeklilik döneminiz için adım adım paralarınızı biriktiriyorsunuz.

Uzun yıllar boyunca paranızı biriktiriyorsunuz ve emeklilik döneminiz geldiğinde de toplu bir şekilde biriktirmiş olduğunuz paranızı alabiliyorsunuz. Ama yaşam şartlarının zorlaması çoğu insanı ikinci bir birikim yapmaktan alıkoymaktadır. Bu sebeple de insanlar bireysel emeklilik sistemlerini iptal ettirmektedirler. Bireysel emeklilik için başvurduğunuz bankanız Yapı Kredi ise sizler için yazımızın devamında Yapı Kredi BES iptali nasıl yapılır bunun hakkında bilgi vereceğiz.

Bireysel emeklilik sisteminden çıkmaya karar verdiniz ve hesabınızdan para kesintisi olmasını istemiyorsunuz ama ne yapmanız gerektiğini de bilmiyorsanız yazımızın devamında sizler için Yapı Kredi BES iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. En klasik yöntemlerden biri olan size en yakın şubeye giderek o şubenin emeklilik departmanıyla görüşmeniz olacaktır.

Bireysel emeklilik sisteminde olmak istemediğinizi dile getirmeniz Yapı Kredi BES iptali işlemleri için yeterli olacaktır. İkinci bir yol ise 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini arayarak Yapı Kredi BES iptali işlemlerini yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu şekilde hangi yöntem size daha kolay ve anlaşılır geliyorsa istediğiniz yolu seçip Yapı Kredi BES iptali işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yorum yapın