Whatsapp Web İptali

Whatsapp şu anda ülkemizde ve tüm dünyada kullanılan en yaygın haberleşme araçlarından biri haline gelmiş durumda. Whatsap üzerinden kullanıcılar birbirlerine mesaj yollamak dışında sesli arama yapabiliyorken isterlerse görüntülü konuşma da sağlayabiliyorlar.

Whatsapp kullanıcıları bunların yanı sıra whatsapp üzerinden bibirlerine dosya fotoğraf veya video aktarımı yapabilmektedirler. Şu sıralar ise whatsapp web yaygın olarak kullanılmaktadır. Gerek home office çalışmalar gerekse bilgisayar ya da tablet üzerinden Whatsapp web aracılığıyla dosya aktarımı daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

İşlemlerimiz bittikten sonra da Whatsapp web’i kişisel kullanımımız açısından açmış olduğumuz bilgisayar ya da tabletlerden Whatsapp web iptali yani aslında whatsapp web’den çıkış almamız gerekmektedir. Sizlere yazımızda Whatsapp web iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Whatsapp web iptali ile ilgili bilgilerimizi paylaşmadan önce whatsapp web bilgisayarda ya da tablette nasıl kullanılır buna bakalım.

Whatsapp Web Bilgisayar ya da Tablette Nasıl Kullanılır?

Tüm gününü bilgisayar başında geçiren insanlar genellikle bir yandan da iş yetiştirmeye çalıştıkları için telefonla da vakit harcamak istememektedirler. Durum böyle olunca whatsapp kullanıcılarına bir kolaylık daha sağlayarak whatsapp web ile iletişim imkanı sunmuştur. Whatsapp web sayesinde kişiler istedikleri bilgisayar ya da tablet üzerinden whatsapp web’e giriş yaparak daha hızlı ve kolay bir şekilde iletişim ortamını oluşturmuş oluyor. Tüm işlemleri bittikten sonra da Whatsapp web iptali yapmak isteyen kullanıcılar Whatsapp web iptali nasıl yapılır diye sorgulamaktadır. Siz değerli whatsapp web kullanıcılarına yazımızın devamında Whatsapp web iptali hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp web kullanıcıları, gün içerisindeki iletişimi hızlandırmak adına iki farklı yol ile bilgisayar ya da tabletlerinde kullanabilmektedirler. Birinci yol en kolay ve pratik olan genellikle herkesin whatsapp web’e girerken tercih ettiği yol; İnternet tarayıcınız ile direk olarak whatsapp web sayfasına gitmenizdir. Bu yolun en çok tercih edilmesinin nedeni hangi cihazla girmiş olursanız olun sorun yaşamazsınız hepsiyle uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Whatsapp web sayfasına giriş yaptıktan sonra telefonunuzdan ekrandaki kare kodu okutmanız gerekmektedir. Kare kod okutma işlemini de yaptıysanız Whatsapp web iptali yapmadan whatsapp web’i istediğiniz gibi bilgisayar ya da tabletinizde kullanabilirsiniz. İşlemleriniz bittikten sonra whatsapp web iptali yani Whatsapp web’den çıkış almanız gerekmektedir. Yazımızın devamında siz değerli whatsapp web kullanıcıları için whatsapp web iptali nasıl yapılır bunu da anlatacağız.

Whatsapp web’i bilgisayar ya da tablette kullanmak için whatsapp’ın belirlemiş olduğu ikinci yol ise şu şekildedir; Whatsapp web uygulamasının kullanmış olduğunuz bilgisayar yada tablete indirilmesidir. Whatsapp web uygulamasını kullanmış olduğunuz cihaza indirdikten sonra yapmanız gereken şey ise yine telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına gelerek bilgisayar yada tabletinizden kare kod okutması yaparak eşleşme sağlamanız gerekmektedir.

Yine bu şekilde de Whatsapp web iptali yapmadan iletişimi kolayca sağlayabilir, hızlı bir şekilde dosya alış verişi yapabilir, toplu iş veya arkadaş konuşmalarınızı halledebilirsiniz. Whatsapp web’in kendi bilgisayar yada tabletinizde de açık kalmasını istemiyorsanız Whatsapp web iptali yapmanız gerekmektedir. Yazımızın devamında siz değerli whatsapp web kullanıcıları için Whatsapp web iptali hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp Web Kare Kod Nasıl Kullanılır?

Kare kod kullanımı artık her yerde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Gerek restorant menülerinde gerek online oyunlarda ve daha birçok alanda kar kod güvenlik açısından kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Whatsapp web de kullanımını kare kod ile desteklemektedir. Whatsapp web iptali yapmadan önce whatsapp web kare kod nasıl kullanılır bundan bahsedelim. Whatsapp web kare kod, aynı anda whatsapp uygulamasını bilgisayar ya da tablet üzerinden açabilmeniz için gerekli olmaktadır.

Whatsapp web iptali yaptıktan sonra tekrar whatsapp web kullanmak istediğinizde sistem size yeni bir kare kod göndermektedir. Yani her uygulamaya yeniden giriş yaptığınız da kare kodunuz her seferinde yenilenmektedir. Buda güvenlik açısından son derece iyi bir durumdur. Telefonunuzun ayarlar bölümünden whatsapp web aç tuşuna tıkladığınız takdirde bilgisayar ya da tabletinizdeki kare kodu taramanız gereken alan açılacaktır, sizde iki ekranı birbirine eşleştirerek whatsapp web’i kullanılır hale getirmiş olacaksınız.

Whatsapp Web İptali Nasıl Yapılır?

Whatsapp web uygulamasını gün içerisinde oldukça aktif bir şekilde kullanıyor ve tüm iletişiminizi whatsapp web üzerinden sağlıyor olabilirsiniz fakat her ne kadar bilgisayar ya da tabletiniz size de ait olsa tüm işleriniz bittikten sonra Whatsapp web iptali yapmak istiyor olabilirsiniz. İşte sizler değerli whatsapp web kullanıcıları için Whatsapp web iptali nasıl yapılır yazımızın devamında yer almaktadır.

Whatsapp web iptali için izlenen yollar şu şekildedir.

  • Öncelikle hem kendi cep telefonunuz üzerinden hem de whatsapp web’i kullanmış olduğunuz cihaz üzerinden çıkış almalısınız.
  • Telefonunuzdan whatsapp uygulamasına gelip, sohbetler bölümünde yer alan diğer seçenekler kısmına tıklamanız gerekmektedir.
  • Diğer seçenekler kısmına tıkladığınızda buranın içerisinde whatsapp web yer almaktadır. Bu bölüme tıkladıktan sonra cihazdan çıkış yap kısmına tıkladığınız takdirde telefonunuzdan Whatsapp web iptali yapmış olursunuz.
  • Bilgisayar ya da tabletinizden çıkış almak için ise sohbet bölümü kısmından çıkış tuşuna bastığınız takdirde bilgisayar veya tabletinizden de Whatsapp web iptali yapmış olursunuz.

Yorum yapın