Vodafone Kartvizit İptali

Telefonlarımız hayatımızın her alanında yer almaktadır. Telefonsuz bir hayat düşünemeyiz herhalde. Ve telefonların yoğun olarak kullanıldığı hayatımızda birçok avantaj sağlayan operatör mevcut. Bunlardan birisi de Vodafone ailesidir. Vodafone müşterilerine çok fazla avantaj sağlayarak kendi hattına yeni birçok kullanıcı çekmeyi başarmış durumdadır. Vofadone ailesinin bir diğer güncel olarak kullanıcılarına sunduğu kolaylık ise Vodafone kartvizit uygulamasıdır. Yazımızın devamında sizler için Vodafone kartvizit nedir? Vodafone kartvizit ne için kullanılır? Vodafone kartvizit ücretli bir uygulamamıdır? Ve Vodafone kartvizit iptali nasıl yapılır bunlardan bahsedeceğiz.

Telefonumuz hangi model olursa olsun, gün içerisinde en çok aktif olarak cep telefonlarımızı kullanıyoruz. Bazen bir telefon görüşmesi yapıyor, bazen sms yoluyla ya da mms yolu ile mesaj gönderiyoruz sevdiklerimize. Cep telefonlarımız sayesinde operatörümüzün sağlamış olduğu avantajlardan yararlanarak internet ortamını kolaylıkla kullanabiliyoruz. En çok da telefonlarda internet kullanarak vakit harcıyoruz.

Seçmiş olduğunuz operatörünüz vodafone ailesine ait olabilir ve siz de vodafone operatörünün sağlamış olduğu avantajlardan faydalanıyor olabilirsiniz. Belki de bir an vodafone kartvizit paylaşımı yaptınız ve bunu nasıl iptal edeceğinizi de bilemiyor olabilirsiniz. Sizler için yazımızın devamında Vodafone kartvizit iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Ama öncesinde yani Vodafone kartvizit iptali nasıl yapılır diye anlatmadan önce vodafone kartvizit nedir bundan bahsedelim.

Vodafone Kartvizit Nedir?

Vodafone ailesinin kullanıcılarına sunmuş olduğu pek çok avantaj mevcuttur. Her bütçeye ayrı ayrı hitap edebilen bir fatura ya da kontör sistemi mevcut durumdadır. İsteyen kullanıcılar internet ağırlıklı ya da sms ya da konuşma ağırlıklı seçimlerinden herhangi birini kendilerine göre ayarlayabiliyorlar. Aynı zamanda vodafone kartvizit ile kimliklerini paylaşabiliyorlar. Bu paylaşımdan sonra da Vodafone kartvizit iptali yapmak istiyor olabilirler.

Vodafone kartvizit ile kimlik paylaşımından bahsetmek istediğimiz şey ise; Vodafone kartvizit ile kendi telefon numaranızı paylaşabilmenizi sağlayan bir vodafone uygulamasıdır. Vodafone kartvizit iptali yapmadan önce kesinlikle karşı taraf ile kendinize ait olan kartvizitinizi paylaşmış olmanız gerekmektedir. Aksi durumda vodafone kartvizit iptali yamanızı gerektirecek herhangi bir durumda yoktur.

 Telefon konuşmanız bittikten sonra, telefonunuzun ekranına bir bilgi mesajı gelmektedir ve kartvizitinizin karşı tarafta konuşmuş olduğunuz kişiye gönderilip, göndermeyeceğinizi sormaktadır. Eğer siz de telefon numaranızın karşı taraf ile paylaşılmasını istiyorsanız bu mesajı onaylamanız yeterli olacaktır. Böylelikle siz sevgili vodafone kullanıcısı kartvizit bilgilerinizi yani kendinize ait olan telefon numaranızı karşı taraf ile paylaşmış olursunuz.

Kartvizit bilgilerinizi paylaştıktan sonra bu durumdan pişman olmuş ya da bu mesajı yanlışlıkla onaylamış olabilirsiniz. Bu durumda da Vodafone kartvizit iptali yapmanız gerekmektedir. Tabii ki de Vodafone kartvizit iptali nasıl yapılır merak etmektesiniz. Öncelikle vodafone kartvizit ne için kullanılır bundan bahsedelim.

Vodafone Kartvizit Ne İçin Kullanılır?

Her gün sık sık telefon görüşmeleri yapan biri olabilirsiniz. Aktif olarak işiniz gereği telefonu çok fazla kullanıyor olabilirsiniz. Ve bu tip durumlarda da birçok insanla muhatap olduğunuz için telefon rehberinizde fazla sayıda kişi mevcut olur. Çalışma sırasında birde vakit kaybederek ya da yanlış numara yazma olasılığını azaltmak için karşı taraftan kartvizit isteyebilir ya da siz kendi kartvizitinizi paylaşabilirsiniz. Böylelikle hem işiniz hızlanmış hem de numarayı yanlış yazma olasılığınızı azaltmış olursunuz.

Telefonunuza gelen mesaj ile kolaylıkla karşı tarafın numarasını kaydedebilir ya da siz karşı tarafın işini kolaylaştırarak kartvizitinizi paylaşabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra yanlışlık olduğunu düşünebilir yanlış numara paylaşmış olabilir ya da gelen mesajı yanlışlıkla onaylamış olabilirsiniz. Bu tip durumlarda da kullanıcılar Vodafone kartvizit iptali yapmak istemektedirler. Yazımızın devamında Vodafone kartvizit iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Öncelikle atmış olduğunuz kartvizit mesajı ücretli mi gelin bunu öğrenelim.

Vodafone Kartvizit Mesajı Ücretli Mi?

Tabii ki de her kullanmış olduğumuz hizmetin bir bedeli mevcut durumda. Vodafone de kartvizit mesaj uygulamasını ücrete tabii tutmuştur. Göndermiş olduğunuz bir kartvizit mesajının bedeli 60 kuruş üzerinden hesaplanmaktadır. Bu nedenle kartvizit paylaşırken bu ödeme miktarını da göz önünde bulundurarak bu hizmetten yararlanmalısınız.

Kartvizit paylaşım uygulamasının ücretli olması sizi memnun etmediyse ya da bu uygulamadan yararlanmak istemiyorsanız Vodafone kartvizit iptali yaptırmanız gerekmektedir. Yazımızın devamında Vodafone kartvizit iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Vodafone Kartvizit İptali Nasıl Yapılır?

Vodafone kartvizit uygulaması kimi kullanıcılar tarafından olumlu karşılanırken kimileri de gereksiz bularak, yanlışlıkla mesajları onayladıklarını ve faturalarına fazla tutar yansıdığını söyleyerek Vodafone kartvizit iptali yaptırmak istemektedirler. Kullanmış olduğunuz telefonunuz üzerinden birkaç adımda Vodafone kartvizit iptali işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle kullanmış olduğunuz telefonunuzdan Sim Kart bölümüne gelmeniz gerekmektedir. Sonrasında vodafone menüsü üzerinden cep kartvizit bölümünü seçip kartviziti kapat tuşuna basmanız yeterli olacak ve Vodafone kartvizit iptali işleminizi tamamlamış olacaksınız. Aynı zaman da başka bir yöntem ise mesaj yolu ile kartvizit iptali yapabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz telefonunuzdan mesajlar kısmına gelerek büyük harflerle KAPAT yazıp 7231’e mesajı göndermeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptığınızda da vodafone kartvizit iptali yapmış olup, artık her konuşmadan sonra karşınıza kartvizit paylaşımı çıkmayacaktır.

Yorum yapın