Turknet Abonelik İptali

Turknet internet sağlayıcı hizmeti veren bir kurumdur. Adil kullanım kotası bulunmayan bir sağlayıcı olan Turknet taahhütsüz abonelik anlayışı ile ilgi görmüştür. Zaman zaman gerçekleştirdiği kampanyalarla ücretsiz internet sunan Turknet, Türk Telekom altyapısını kullanmaktadır.

İnternet bağlantı hızı açısından 8 MBPS’den 100 MBPS’ye kadar indirme hızı seçenekleri sunmaktadır. 2018-2019 yılında “Türkiye Hız Performans 1.si” ödülü alan kurum abonelik işlemlerinin online olarak yürütüldüğü bir kurumdur. Turknet’in abonelik oluşturmak ya da Turknet abonelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek için bir şubesi bulunmamaktadır.

Site üzerinde yer alan bağlantıdan adres veya lokasyon bilgileri girilerek ne kadarlık bir hız alınabileceğinin tespiti önemlidir. Turknet aboneliği düşünen, abonelik iptali gerçekleştirmek isteyen tüm kullanıcılar için detayları makalemizde bulmak mümkündür.

Abonelik Nasıl Gerçekleştirilir?

Turknet, kullanıcılarına çeşitli internet hızlarında ve çeşitli seçeneklerde internet sunmaktadır. ADSL ve VDSL hizmeti olan Turknet’e nasıl abonelik gerçekleştirileceği sık sorulan sorulardır. Abonelik işlemlerine başlamadan önce altyapı ve ne kadar hız alınacağının kurum sitesinden kontrol edilmesi önemlidir. Turknet herhangi bir şubeye sahip olmayan, fiyatlarını bu şekilde kıstığını dile getiren bir kurumdur.

Abonelik başvurusu internet sitesi ya da çağrı merkezi üzerinden kayıt alınan işlemleri beraberinde getirir. Turknet abonelik iptali işlemlerinde de çağrı merkezi önemli bir yer tutmaktadır. Çağrı merkezi üzerinden tüm sürecin yönetilmesi, e-posta yoluyla gönderilen formların doldurularak postalanması abonelik oluşturmada önemli basamaklardır.

İnternet Kaç Gün İçinde Açılır?

Turknet abonelik işlemleri için belgeleri e-posta yoluyla göndermektedir. E-posta yoluyla belgeler ulaştıktan sonra kişinin belgeleri doldurarak, “Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi, 132. Sokak No: 1/1, Ergene / TEKİRDAĞ” adresine kargolaması gerekmektedir. Bu işlemde kargo ücreti Turknet tarafından ödenmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra birkaç gün içerisinde belgenin Turknet’e ulaşması söz konusu olmaktadır.

Belgenin ulaşmasından sonra aktivasyon işlemi kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. “Turknet Online İşlemler Merkezi” sayfasında yer alan “Aktivasyon” sekmesinden sürecin takip edilmesi mümkündür. Turknet online çalışan bir kurum olarak abonelik aktivasyonu, abonelik işlemleri ya da Turknet abonelik iptali işlemlerinin telefon üzerinden yürütüldüğü bir kurumdur.

Turknet Çağrı Merkezi

Müşteri temsilcileri ile çağrı merkezinden hizmet veren Turknet, hiçbir şubeye sahip olmadan, tüm sürecin online yürütülebileceği bir anlayışla hizmet vermektedir. 0850 288 80 80 numarasından hizmet veren Turknet, bu numara üzerinden arıza kaydı, kampanya bilgilendirmeleri, şikayetler, Turknet abonelik iptali işlemleri hakkında bilgi verebilmektedir.

Çağrı merkezi sayesinde her türlü hizmeti evden çıkmadan almak mümkündür. Bu durum bazen avantaj bazen dezavantaj oluşturabilmektedir. Turknet çağrı merkezi üzerinden neredeyse tüm işlemlerin yürütülüyor olması, bir robot dahilinde yönlendirme ve sonrasında müşteri temsilcisi ile konuşulması farklı sonuçlar doğurur. Avantajı da dezavantajı da bulunan bu sistem genel itibariyle kullanıcılar tarafından sevilmektedir.

Turknet Abonelik Nasıl İptal Edilir?

Turknet online olarak hizmet veren, bir şubesi bile bulunmayan bir kurumdur. Bu kurumda hizmetten memnun kalmama ya da diğer nedenler dolayısıyla abonelikten vazgeçme işlemleri online yürütülmektedir.

Turknet abonelik iptali işlemlerinde 0850 288 80 80 numaralı çağrı merkezinden ya da https://turk.net/destek/nasil-yaparim/aboneligimi-nasil-iptal-ederim.html adresinden alınacak bilgi doğrultusunda bir dilekçe hazırlayıp fax çekmek abonelik iptali için yeterlidir. Abonelik iptali işlemlerinde de yüz yüze bir iletişim olmamaktadır. Taahhütsüz bir hizmet sunan Turknet’te abonelik iptali gerçekleştirmek kolaydır.

Turknet fax numarasına dilekçenin fax çekilmesiyle aboneliğin iptal edilmesi mümkündür. Hizmet iptal talebini, abone numarasını ya da hizmet numarasını, iletişim bilgilerini, imzayı içeren bir belgeyi fax çekmek abonelik iptali için yeterli olmaktadır. Ayrıca iptal işlemlerinde kimliğin arkalı önlü fotokopisi de gerekmektedir. Turknet abonelik iptali gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar bu iki belgeyi fax çekmek durumundadır.

Turknet Abonelik Ne Zaman İptal Edilir?

Turknet abonelik işlemleri gibi iptal işlemlerini de yüz yüze olmayan şekillerde gerçekleştirmektedir. İptal için bir dilekçe ve kimliğin arkalı önlü fotokopisi yeterli olmaktadır. Turknet abonelik iptali işleminin gerçekleştirilebilmesi için fax çekilmesi yeterli olmaktadır. Fax’ın işleme konulmasının ardından 24 saat içerisinde faturalandırma işlemi sonlandırılmaktadır.

Daha sonrasında 7 günlük bir süreç içerisinde hizmetin otomatik sonlanması söz konusudur. Tüm süreci online olarak yürüten Turknet, SMS ve mail yoluyla bilgi verebilmektedir. İletişim seçeneklerine göre değişkenlik gösterebilen bilgi verme süreci genel itibariyle SMS yoluyla gerçekleşmektedir.

Turknet Fax Numarası

Turknet müşterileriyle yüz yüze olmayan bir şekilde iletişim kurmaktadır. Turknet abonelik iptali işlemlerinde de abonelik işlemlerinde olduğu gibi telefon üzerinden ya da web sitesi üzerinden işlemler yürütülmektedir. Turknet abonelik iptali gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar ilgili belgeleri fax çekmelidirler. Turknet’in fax numarası olan 0212 216 55 60 numaralı telefona fax çekilmesi bu konuda kullanıcının yapması gereken en önemli işlemdir.

Belgelerin ulaşmasının ardından internet aboneliğinin sonlandırılması yaklaşık bir hafta içerisinde gerçekleştirilmektedir. Turknet aboneliğinin sonlandırılması için ilgili numaraya fax çekilmesi zorunludur. Eksiksiz belgelerle hazırlanan bir başvurunun fax çekilmesiyle aboneliğin yaklaşık 1 hafta içerisinde sonlanması mümkündür.

Yorum yapın