Türk Telekom İnternet İptali

Konu Başlıkları

Türk Telekom, müşterilerine yönelik sunmuş olduğu avantajlar neticesinde Türkiye’de en çok tercih edilen ISS’lerden biridir. Ancak sorun yaşayan ve diğer alternatiflerden yararlanmak isteyen müşteriler Türk Telekom aboneliğini iptal etme yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor. Abonelik iptali Türk Telekom abonelik işlemleri gibi şahsen veya faks ile yapılabilir.

Türk Telekom aboneliğinizi iptal etmek için talebinizi Türk Telekom şubelerine iletmelisiniz. Taşınma gibi nedenlerle aboneliğinizi iptal etmeyi düşünüyorsanız, Türk Telekom aboneliğinizi devretmek veya Türk Telekom aboneliğinizi askıya almak gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. Bu yazıda Türk Telekom internet iptali hakkında bilgiler vereceğiz.

Türk Telekom Abonelik Sorgulama İşlemi

Aboneliğinizi kontrol etmenin en kolay yolu e-devlettir.

Sorgulamak için şu adımları izleyin:

  • TTNET Aboneliği, Borç ve Alacak Sorgulama sayfasına girin.
  • “Şimdi kimliğimi doğrula” deyin ve sistemde oturum açmak için gerekli bilgileri girin.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra aboneliğinizin tüm detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Aboneliğiniz hakkında bilgi almak ve sözleşmenizi kontrol etmek amacıyla bu işlemleri atlamayın.

Türk Telekom İnternet Nasıl İptal Edilir?

Türk Telekom aboneliğinin iptali durumunda müşterilerin Türk Telekom’un herhangi bir şubesine şahsen gitmeleri veya talep edilen belgeleri şubeye yazılı olarak göndermeleri gerekmektedir. Müvekkillerin bizzat gelememesi durumunda iptal, vekaletname ile yetkili kişilerce yapılabilir.

Türk Telekom İnternet İptal İşlemleri

Türk Telekom ev internet kullanıcıları, Türk Telekom mağazalarını şahsen veya faks ile ziyaret ederek fesih işlemini başlatabilirler. Türk Telekom T.C. ofisleri Sadece kimlik kartınızı göstermeniz gerekiyor. Türk Telekom abonelik belgelerini yanınızda götürmenize gerek yoktur.

Güncellenmiş iletişim bilgilerini ve iptal için abonelik bilgilerini faks, T.C. Kimlik kartınızın bir kopyasını 0312 306 07 16’ya fakslayın.

İptal talebini gönderdikten sonra Türk Telekom detaylar ve olası para çekme ücreti ile sizinle iletişime geçecektir. Bu nedenle güncel iletişim bilgilerinizi firmaya doğru bir şekilde iletmeniz oldukça önemlidir.

İptal talebinizden itibaren 7 iş günü içerisinde aboneliğiniz sonlandırılacak ve size haber verilecektir. Aboneliğin iptalinden sonra Türk Telekom’a ait modem, kart vb. ekipmanı Türk Telekom şubelerine en kısa sürede teslim etmeniz gerekmektedir, aksi takdirde ceza uygulanacaktır. Kullandığınız hat için son faturayı ödemeyi unutmayınız, varsa borç ödeme ücretleri, aksi takdirde faiz tahakkuk edecek ve size uyarı mektubu verilecektir.

Türk Telekom Kurumsal Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Türk Telekom kurumsal müşterileri, iptal taleplerini şahsen Türk Telekom ofislerine iletebilirler. Kurumsal bir abonenin, hakkına sahip olduğunu teyit eden bir belge ile şubeye rapor vermesi yeterlidir. Abonelik sahibi şahsen gidemez ise yetkili kişinin vekaletname ile şubeye gitmesi gerekir aksi takdirde işlem başlatılamaz.

Kurumsal müşterilerin aboneliklerini faks ile sonlandırabilmeleri için abonelik bilgileri ve güncel iletişim bilgilerinin yanı sıra kimlik fotokopisi, yetkili kişi fotokopisi ve imza sirküleri ile birlikte 0312 306 07 16’ya imzalı dilekçe gönderilmesi gerekmektedir. Yetkili kişi, abone tarafından yetkilendirilmiş ve vekaletname sahibi bir kişi ise vekaletnamenin bir nüshasının belgelere eklenmesi gerekmektedir.

Aboneliğin sona ermesinden sonraki 7 iş günü ve taahhütle ödemeniz gereken tüm fatura tutarları size bildirilecektir. Türk Telekom’a ait ekipman kullanıyorsanız, bu cihazları da en kısa sürede Türk Telekom şubelerine teslim etmelisiniz.

Türk Telekom Aboneliği Nasıl Dondurulur?

Adreslerinden geçici olarak ayrılan müşteriler, aboneliğini iptal etmek yerine Türk Telekom aboneliğini dondurmayı tercih edebilir. Abonelik dondurma işlemini yılda 2 kez kullanabilirsiniz ve aboneliğinizi dondurduğunuz toplam gün sayısı 180 günü geçmemelidir. Aboneliğinizi dondurma işlemi (tüm vergiler dahil) 42 TL olup, bu tutar 6 ay taksitlerle aylık 7 TL olarak hesaplarınıza yansıtılmaktadır.

Hat açılış saati aboneler tarafından belirlenir, toplam süre 180 günü geçmiyorsa ve yeni tarih başka bir yılı içermiyorsa hat açılış tarihini değiştirebilirsiniz. Belirtilen tarih geldiğinde hat otomatik olarak açılacaktır.

Abonelik Dondurma İşlemi

Abone, Türk Telekom, T.C. Sadece kimlik kartınızı yanınıza alın. Diğer bir yol ise 444 1 444 Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak aboneliğin askıya alınmasını talep etmektir. Aynı şekilde hattınızın açılış tarihini değiştirmek isterseniz Türk Telekom ofisine gitmeli veya müşteri hizmetlerini aramalısınız. Ancak Sınırlı İnternet, HEPNET ve HAZIRNET aboneleri bu fırsattan yararlanamaz.

Kurumsal Müşteriler Abonelikleri Nasıl Dondurur?

Abonelerin Türk Telekom ofisine şahsen gitmeleri veya sorularını 444 5 444 müşteri hizmetlerine iletmeleri gerekmektedir. Ancak Metro Ethernet kullanıcıları aboneliklerini donduramaz.

Türk Telekom Abonelik Transferi Nasıl Yapılır?

Ev internet müşterileri, Türk Telekom abonelik devir işlemi için en yakın Türk Telekom ofisine gidebilirler. Bir kimlik kartı ile gitmelidir. Aboneliğiniz, başvururken belirttiğiniz transfer tarihinde aktarılacaktır. Ayrıca ev telefonuna geçiş yapan ADSL ve HIPERNET müşterileri 444 1 444’ü arayarak bu talebini iletebilirler. Transfer bedeli 42 TL olup, transfer sonrası kesilen ilk faturaya yansıtılmaktadır.

Kurumsal müşteriler Türk Telekom Müdürlüğü veya TTNET T.C. bayilerine gönderilir. Kimlik kartı veya vekaletname kullanarak transfer talebi gönderebilir. Diğer bir yol da 444 5 444’ü aramaktır.

Yorum yapın