Taşıt.com Araç Rezervasyon İptal ve İade

Tasit.com araç kiralamak isteyenlere 24 saat öncesine kadar, araç kiralayabilme olanağı sunmaktadır. Türkiye’nin her yerinden binlerce araç kiralama firmasını bir araya getirirken, aynı zamanda Tasit.com araç rezervasyon iptal ve iade edebilme olanağı da sunmaktadır.

Tasit.com üzerinden kiralanan araçlar farklı noktalardan alınabilmektedir. Dilenirse kiralama firmasının adresi üzerinden teslim alınabileceği gibi adrese teslim seçeneği de seçilebilmektedir. Firmaların adres bilgileri, araç kiralama rezervasyon işleminin tamamlanmasından sonra açılmaktadır. Aynı zamanda kayıt esnasında belirtilen e-posta ve telefon numarasına da gerekli bilgiler iletilmektedir. Adrese teslim kiralık araba içinse daha farklı bir yol izlenmesi gerekir. Rezervasyon işlemi gerçekleştirilirken araç detay sayfasında yer alan “Ekstralar” kısmına göz atılması gerekir. Ek ücrete tabii olan bu hizmetle birlikte araç dilenilen noktadan teslim alınabilmektedir..

Tasit.com Araç Nasıl Kiralanır?

Tasit.com araç kiralarken hem tarih ve lokasyon hem de araç modeli seçebilme imkanı tanımaktadır. Site üzerinde bulunan arama kısmından gerekli olan bilgiler girildikten sonra uygun olan tüm kiralık araçların listesine erişebilmek mümkündür. Üstelik araç kiralama işlemi de çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İstenilen marka ve modeldeki araç seçildikten sonra, aracın yanında bulunan “Hemen Kirala” butonuna tıklanarak rezervasyon işlemlerine başlanabilmektedir. Bu noktada unutulmaması gereken ise seçilen marka ya da model konusunda %100 bir garantinin sunulmuyor olmasıdır.

Full kaskolu araç kiralama olanağı tanıyan Tasit.com üzerinden hem önerilen sigorta seçeneklerine hem de ekstra seçenekler incelenebilir. Aynı zamanda havalimanı noktalarından araç kiralama işlemi yapacaklar için uçuş bilgilerinin de sisteme girilmesi yararlı bir seçim olmaktadır. Bu sayede olası bir rötar durumunda kiralanan araç rötara rağmen teslim alınabilmektedir. Kişisel bilgilerin yanında ödeme bilgilerinin de sisteme girilmesiyle birlikte araç kiralama rezervasyonu tamamlanmış olur.

Tasit.com Araç Rezervasyon İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Tasit.com üzerinden araç kiralama işlemi yapıldıktan sonra planlarda değişiklik yaşanabilir. Bu gibi durumlarda araç kiralama tarihinde değişiklik ya da iptal etme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Tasit.com araç rezervasyon iptal işlemi için ilk olarak hesaba giriş yapılması gerekmektedir. Daha sonra “Rezervasyonlarım” bölümüne girilerek, iptal edilmek istenen rezervasyonun seçilmesi gerekir. Böylece iptal işlemi açılan ekrandan kolay bir şekilde tamamlanabilir.

Araç rezervasyon iptal işlemi isteğe göre çağrı merkezi üzerinden de yapılabilmektedir. Çağrı merkeziyle iletişime geçilerek hem iptal işlemleri hakkında bilgi alınabilir hem de iptal işlemi gerçekleştirilebilir. Ayrıca rezervasyon iptaliyle ilgili araç kiralama sırasında ilgili firmanın sunmuş olduğu kiralama koşullarının da incelenmesi büyük önem taşımaktadır.

Tasit.com Rezervasyon Tarihi Değiştirilebilir Mi?

Araç kiralama hizmetinin yanında Tasit.com’un sunduğu imkanlardan biri de rezervasyon tarihini değiştirebilmektir. İleri tarihin yanında araç kiralama rezervasyon tarihi, çok daha erken bir tarihe de alınabilir. Bu durumda ise unutulmaması gereken en önemli nokta seçilmiş olan aracın müsaitlik durumudur. Yeni rezervasyon tarihinde talep edilen marka ve modeldeki aracın müsait olmaması durumunda ise aynı segmentte bulunan farklı bir aracın bulunması için çalışmalar yürütülür.

Rezervasyon tarihindeki değişiklik sonrasında hem talep edilen araç hem de o aracın muadili bulunamazsa bu sefer de alt sınıftan veya üst sınıftan farklı bir aracın kiralanması için teklif sunulmaktadır. Bu gibi bir durumda ise model farklılığından dolayı arada fiyat farklılıkla gözlenebilmektedir. Seçilen araca göre Tasit.com araç rezervasyon iade ya da ödeme işlemi gerçekleşebilir. Eğer alt sınıfta bir araç tercih edilirse geri ödeme, üst sınıfta bir araç tercih edilirse de yeni ödeme tahsil edilmektedir.

Yorum yapın