Obilet Hesabı İptal Etme

Obilet kişilere otobüs ve uçak bileti almasına yardım olan bir sitedir. Böylece kişiler gidecekleri yere bileti, hızlı bir şekilde alabilir.

Otobüs ve uçak günümüzde bir noktadan diğerine ulaşım sağlamak için kullanılan, önemli vasıtalardır. Bunun için bilet alınmakta olup, ilgili firmalardan alınabilir. Ancak internetin de gelişmesiyle beraber, bu yönde hizmet veren sitelerde büyük bir artış gözlemlenmiştir. Bunlardan biri de O-Bilet’tir..

Platformun sunduğu hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla üye olunması gerekir. Lâkin bazı yolcular, farklı sebeplerle kayıt silme işlemlerini de yapabilir. Her sitede bilindiği üzere bunun için farklı yollar izlenir. Peki, Obilet hesabı iptal etme, üye olma ve bilet iptali hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?.

Obilet’e Nasıl Üye Olunur?

Obilet üzerinden bilet satın almak istiyorsanız, platforma üye olunur. Bunun için siteye girildiğinde, sağ üst köşede “üye girişi” vardır. Buraya tıklandığında “Facebook ile giriş yap” seçeneği kullanılabilir. Ancak altta yer alan “üye ol” butonu da tercih edilebilir.

Buna tıklandığında ekrana gelen ilgili alanlar doldurulduğunda, kısa sürede hesap açılır. Ardından giriş yapılarak, işlemler tamamlanabilir.

Obilet Hesabı Nasıl Silinir?

Obilet hesabı nasıl silinir platforma üye olmuş bazı kişiler tarafından sıkça sorulan sorulardır. Eğer hesabınızı bir daha kullanmayacağınızı düşünüyorsanız ve silmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler oldukça kolaydır.

Ancak öncesinde düşünerek, kararı iyi vermeniz önerilir. Zira işlemler tamamlanınca hesabı geri almak mümkün olmayabilir. Şayet eminseniz, şu maddeler neticesinde üyelik silinebilir;

 1. Öncelikle Obilet resmi sayfasına girilir.
 2. Ardından sağ üst köşeden hesaba giriş yapılır.
 3. Hesabım alanına gelinir.
 4. “Üyelikten ayrılmak için tıklayın” butonuna tıklanır.

Sonrasında gerekli işlemleri tamamlayarak, hesabı kaldırmanız mümkündür.

Obilet Değişim ve İptal Kuralları Nelerdir?

Günümüzde birçok kişi yolculuk kararı aldıktan sonra değişim veya iptal işlemleri yapmak isteyebilir. Bu oldukça doğal olup, O bilet iptal için bilmeniz gerekenler vardır. Bunlar şöyledir;

 1. Şirket tarafından çıktısı alınmış olunan biletlerde, iptal sadece ilgili şirket tarafından yapılabilir.
 2. Eğer biletin tarihi geçmişse, seferin bitmiş olması sebebiyle iptal yapılmaz.
 3. İptali gerçekleştirilen biletlerin iadesi, kesintiye uğramaksızın bankaya verilir. Sonrasında ise ilgili bankanın iade prosedürüne göre hesaba geçer.
 4. İptal etme süresi, firmalara göre değişiklik arz edebilir.

Obilet bilet iptali para iadesi sitede detaylarıyla bulunabilir. Hangi firmanın, kaç saatte iptal yapacağı oldukça geniştir. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Abana Bozkurt Seyahat: 2 Saat İptal Süresi
 2. Adıyaman Anka Turizm: 6 Saat İptal Süresi
 3. Akhisar Seyahat: 1 Saat İptal Süresi
 4. Ali Osman Ulusoy: 6 Saat İptal Süresi
 5. Astor Seyahat: 2 Saat İptal Süresi
 6. Artvin Ses Seyahat: 11 Saat İptal Süresi
 7. Balıkesir Uludağ Turizm: 24 Saat İptal Süresi
 8. Efe Tur: 4 Saat İptal Süresi
 9. Iğdırlı Turizm: 7 Saat İptal Süresi
 10. Kamil Koç: 1 Saat İptal Süresi
 11. Kars Cengiz Turizm: 1 Saat İptal Süresi

Bahsi yapılabilecek çok sayıda firma olmakla beraber, tüm listeye https://www.obilet.com/bilet-iptal-kurallari adresinden ulaşılabilir. İptal süresi, kalkıştan kaç saat önceye kadar iptal yapılacağını işaret eder. Dolayısıyla yolcular dikkatli olmalıdır.

Eğer Obilet değişim kuralları ise sitede şöyle belirtilmiştir;

 1. Otobüs biletleri için şirketler arasında değişim ile güzergâh değişimi olmaz.
 2. Fiyat farkı bulunuyorsa, değişim gerçekleştirilmez.
 3. Otobüs biletleri için süreler firmalara göre farklılık gösterir. Tüm listeye https://www.obilet.com/bilet-degisim-kurallari adresinden ulaşılabilir.

Tüm maddeler için Obilet ziyaret edilerek, tüm bilgiler alınabilir.

Yorum yapın