Medicana Hastanesi Randevu İptali

Konu Başlıkları

Medicana Hastanesi olarak birçok ilde ve ilçede sağlık hizmeti vermektedir. Randevu almak adına hastaların Medicana Hastanesi web sitesini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Randevu çağrı merkezini arayarak randevu alabilir ve iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane randevu sistemini kullanmak adına öncelikle hizmet verilen birimler hakkında bilgi almanız önemlidir. Birçok tıp biriminin yer aldığı Medicana Hastanesi iletişim adreslerine yine web sitesinden ulaşmanız mümkündür.

Medicana Hastanesi randevu iptali nasıl yapılır? Medicana Hastanesi randevu iptali aşamaları nelerdir? Medicana Hastanesi randevu iptali hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Medicana Hastanesi Randevu İptali Nasıl İptal Edilir?

Medicana Hastanesi çağrı merkezinden randevu almanız artık çok kolay. Web sitesi üzerinden iletişim bölümünde paylaşılan randevu numaralarından ulaşmanız mümkün. Aynı şekilde hastalara daha iyi hizmet verilmesi adına randevu iptallerinizde aynı çağrı merkezi numaralarını arayarak Medicana Hastanesi randevu iptali yapmış olmanız, sağlık hizmetinin daha verimli olarak ilerlemesini sağlayacaktır.

Medicana Hastanesi Birimleri

Medicana Hastanesi Birimleri arasında birçok hastalığın tedavisine karşılık verebilecek teçhizat ve alanında uzman doktor bulunmaktadır. Medicana Hastanesi sağlık bilinci ile hareket eden Özel Hastanedir. Randevu kolaylığı ile kısa sürede istediğiniz birime randevu alabilirsiniz.

Medicana Hastanesi Birimleri;

 • Acil servis
 • Ağız ve Diş Sağlığı
 • Alerji ve İmmünoloji
 • Algoloji
 • Çocuk Cerrahi
 • Çocuk Gelişim
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
 • Radyoloji
 • Jinekoloji
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum Kalp ve Damar Cerrahi
 • Onkoloji
 • Göz Hastalıkları
 • Fizik Tedavi ve Terapisi
 • Yenidoğan Yoğun Bakım

Bu birimler dışında birçok birim Medicana bünyesinde sağlık hizmeti olarak verilmektedir. Yeni doğan, çocuk, ergen, yetişkin ve yaşlı sağlık hizmetini en verimli şekilde sağlayabilmektedir. Dilediğiniz birimde uzman hekimleri tercih edebilirsiniz. Sürekli tedavi olduğunuz doktorunuzu tercih etmeniz mümkündür. Medicana Hastanesi bünyesinde bulunan doktorlar uzun sürelerde çalışma yapan doktorlardan oluşmaktadır.

Neden Medicana Hastanesi?

Medicana Hastanesi; alanında en başarılı doktorlarla çalışmaktadır. Öncelik insan sağlığı olup, doğru tedavi sürecinde hastalarının iyileşmesine öncelik tanımaktadır. Doğru teşhis ve tedavi ile tedavi sürecini başarılı olarak değerlendirmektedir. Medicana Hastanesi bünyesinde bulunan yoğun bakım ünitesi, yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve teçhizatlar birçok özel hastanede yoktur. Bu nedenle son teknolojik cihazlarla donatılmış olan Medicana Hastanesi bünyesinde gerekli tetkikler başarıyla tamamlanır.

Laboratuvar bölümünde gerekli testleri uygulayarak hastalar için doğru tedavi yöntemlerini bulur. Medicana Hastanesi başarılı ekibi, güler yüzlü personeli, hasta ve hasta yakını psikolojisinden anlayan kadrosu ile hastalara daha kaliteli hizmetler sunuyor. Medicana Hastanesi’nde bulunan tüm birimler tek kullanımlık aletler ile hijyenik sağlık hizmeti veriyor.

Medicana Hastanesi Randevu İptali Önemi

Medicana Hastanesi şubelerinden alacağınız randevular her hekim ve birim için ayrı olarak oluşturulur. Ülkede bulunan hasta sayısı ve bazı birimlerin sınırlı sayıda olması bu birimlere yoğunluğu artırır. Bu nedenle alınan randevuların işlevini gerçekleştirmesi adına randevu tarihinizde hastaneye gidemeyecek olmanız halinde, randevu iptali yapmanız oldukça önemlidir.

Onkoloji gibi önemli birimlerde hastalar için kritik olan sürelerin değerlendirilmesi adına randevu iptali, hasta hayatı adına önem teşkil etmektedir. Bu konuda hastaların daha bilinçli olması beklentiler arasındadır.

Çocuk Cerrahi Birimi Randevu İptali

Çocuk cerrahisi önemli birimler arasında yer almaktadır. Bu noktada alınan randevular için seçmiş olduğunuz hekimlerin randevu kotası dolmaktadır. Hekimlere ait olan bu randevu programlarında randevu alıp gelmeyen ya da yanlış birimden randevu alan hastalar, ihtiyacı olan diğer hastaların hakkını almış olabilmektedir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak adına randevu iptalinin gerçekleşmesi bu birimde, hekimde müsait alan oluşturacak ve başka bir çocuk cerrahi randevu ihtiyacı olan kişi için önemli olacaktır

Acil Servis İçin Randevu Alınır Mı?

Acil servis birimleri için randevu alınması gerekmemektedir. Medicana Hastanesi acil durumlarda ambulans hizmetini de kullanmaktadır. Aynı zamanda acil durumlarda hızlı müdahale yapılarak hasta hayatına öncelik tanınıyor. 7/24 müdahale edecek uzman doktorlarla birlikte hazırda beklemektedir. Medicana hastanesi hasta nakli konusunda da gerekli ekipmana ve araçlara sahiptir. Bu anlamda acil servis bölümü için özellikle randevu almaya ve dolayısıyla randevu iptaline gerek yoktur.

Onkoloji Birimi İçin Randevu İptali

Onkoloji birimi gelişmiş tedavi yöntemleri uygulanan bir Medicana Hastane birimidir. Burada tedavi olmak adına muayene, erken teşhis ve tetkikler Medicana Hastanesi bünyesinde gerçekleşmektedir. Zamanın önemli olduğu ve teşhisin erken tanı ile konulması oldukça önemlidir. Kanser hastalarının ya da kanser şüphesi olan hastaların ivedilikle gerekli muayenelerinin yapılması gerekmektedir.

Hekim randevuları ise yoğun olarak hizmet vermektedir. Böylesi önemli bir birimden alınacak her randevu bir onkoloji hastasının beklemesi ve ileri tarihte tedavi olması anlamına gelir. Daha hızlı çözüm, tanı, teşhis ve tedavi için randevu sistemlerinden alınan randevuların gerçek dışı olmaması gerekmektedir. Bazı hastalar birçok hastaneden randevu alarak birçok hastane randevu sistemini doldurabilmektedir.

Bu durumda diğer hastaların tedavi şansı gecikmektedir. Böylesine önemli bir birimden alınan randevulara gelinmemesi halinde iptal edilmesi toplum bilinci adına önemli ve etik bir davranıştır. Bazı toplumsal normlar gereği; sağlık adına daha duyarlı yaklaşmak, randevu iptallerini gerçekleştirerek diğer hastalara umut olmak önemli bir davranıştır.

Yorum yapın