Hotels.com Rezervasyon İptali

Bugün tüm dünyanın yaşadığı olağanüstü bir durumla karşı karşıyayız. Dünyanın tüm ülkeleri bu öngörülemeyen süreci düzgün bir şekilde yönetmeye ve halklarının güvenliği için harekete geçmeye çalışıyor. Birçok endüstri bu süreçte zor zamanlar yaşıyor. Küresel ölçekte yaşanan ve krize dönüşen bu durum, tüm küresel ulaşım ve turizm sektörünü ciddi şekilde etkiledi.

Ancak gündemin çok yoğun ve değişken olması bu karar mekanizmalarında gecikmelere neden oluyor. Zincirdeki halkalar olarak her organizasyon, kurumlar ve kuruluşlar tarafından alınacak kararları ve adımları beklemektedir. 2020 yazı için erken rezervasyonlarda şimdiye kadar yaklaşık bir milyon satış yapıldı. Birkaç ay önceden tatil satın alan müşteriler acentelerden para iadesi istemeye başladı. Ajanslar, aynı anda paralarını geri istedikleri için ödeme sorunları yaşamaya başladı.

Çünkü bir müşteri tatil satın aldıktan sonra acente uçuşları, otelleri ve diğer şeyleri hiç vakit kaybetmeden öder. Ayrıca kar olarak bir komisyon alır.Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) dahil olmak üzere ilgili bakanlıklar alınan kararları takip edecek.

Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yıkıcı etkileri nedeniyle tüm seyahat endüstrisi müşteri hizmetleri gereksinimlerinde inanılmaz bir artış yaşıyor. Lütfen aşağıdaki bilgilere bakın. İşte bilmeniz gerekenler. Bazı tatil kısıtlamaların gevşemeye başladığını ve tekrar seyahat edebileceğinizi müjdeliyoruz. Hala ziyaret edemeyeceğin yerler olduğunu biliyoruz ama durum her gün değişiyor. Bu nedenle konaklamanızı yönetmenize neyin yardımcı olacağına daha yakından bakıyoruz. Rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek istiyorsanız, “Rezervasyonlarınız” bölümüne gidin ve “Rezervasyonu görüntüle “.

Konaklama planları COVID-19 salgınından etkilenen ve seyahat tarihleri ​​geçmiş olan müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için de çalıştığımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkürler. Geri ödeme oranıyla rezervasyon yapan müşteriler, değişiklik yapmak veya iptal etmek için müşteri hizmetleri portalımızı ziyaret edebilir.

Yeni bir rezervasyon yapmak isteyen müşteriler için, ücretsiz iptal sağlayan bir fiyat seçmenizi öneririz. Anlayışınız için teşekkürler. Sizi bu zor dönemde güvende tutmak için bizim müşterilerden daha önemli hiçbir şey yoktur. Hotels.com olarak çok değerli bir müşteri olduğunuzu söylemek isteriz.

Hotels.com rezervasyon iptali nedir? Hotels.com rezervasyon iptali nasıl yapılır? Hotels.com rezervasyon iptali hakkında bilmen gereken tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Rezervasyon İptalleri

  • Hotels.com rezervasyon iptali nasıl olur?
  • İptal halinde iade ne zaman yapılır?
  • Kupon ne kadar sürede iade edilir?
  • Üyelik durumu ne olacak?
  • Silver ve gold üyeliği
  • İleri tarihli rezervasyon için sıkıntı yaşar mıyım? İşte bu soruların hepsi aşağıda listelenmiştir.

Rezervasyon Nasıl İptal Edilir Böyle Bir Hak Var Mı?

Türkiye bir koronavirüs değil. Şu ana kadar resmi bir otelde koronavirüs vakaları görüldü Panik ve endişeden dolayı acenteleri bir rezervasyonu iptal etmeye zorlama hakkına sahip olup olmadıkları hala tartışmalıdır.

Acenteler ve otelciler endişelenebilir ancak her iki tarafın da virüs nedeniyle iptal koşullarına ilişkin resmi bir belgesi yok. Bu nedenle gelecekte tüm bu davaların mahkemeye çıkacağı söylenmelidir. Bir rezervasyonu iptal etme hakkında eksiksiz bilgi için lütfen müşteri hizmetleri portalını ziyaret ediniz. Burada tüm iptal hakların detayları anlatılır bir şekilde mevcuttur.

Rezervde Yaptırılan Ücretin İadesi Ne Zaman Yapılır?

Geri ücretin iadesi siz iptal ettiğiniz saatten sonra 48 saat içerisinde ücret iadesi yapılmaktadır.

Kuponumu Ne Kadar Sürede Geri Alabilirim?

İptal talebin sayısının çok fazla olması nedeni ile kuponlarının tekrar düzenleme zamanı 30 iş günü içerisini bulabilmektedir.

Hotels.com Rewards Üyeliği Bu Durumda Ne Olacak?

Puanları veya bonus geceleri sona eren üyelerin son kullanma tarihlerini Nisan ve Aralık 2020 arasında uzatıyoruz. Yenileme süresi ile ilgili daha fazla ayrıntıyı ileriki bir tarihte vereceğiz. Şimdilik, orijinal tarih Hotels.com Rewards hesabınızda görünmeye devam edecektir.

Silver ve Gold Üyeliği

Bunun Silver ve Gold üyelerimizin seyahat planlarını etkileyebileceğinin ve yenileme sırasında üyelik durumlarını etkileyebileceğinin farkındayız. Bu nedenle yenileme tarihiniz 1 Şubat 2020 ile 31 Ocak 2021 arasında ise üyelik durumunuzu bir yıl daha uzatacağız. Bu durum için endişelenmenizi istemiyoruz. Durumunuzu buradan kontrol edebilirsiniz.

İleri Tarihli Rezervasyon İçin Sıkıntı Olur Mu?

Gelecekteki seyahatlerinizde maksimum esneklik için iade edilebilir bir oda ayırtmanızı öneririz (emin olmak için bir rozet arayın); böylece gerekirse rezervasyonunuzu değiştirebilirsiniz.

İptal Olmayan Rezervasyonda Yapılacaklar

Uyuşmazlık halinde, tüketicinin ikamet yerini, tüketici işleminin sonuçlanma yerini, yüklenicinin yerini ve sayısını belirler. Buna göre; Büyükşehir Belediyesi’nin değerlendirildiği illerde yapılan başvurularda uyuşmazlık konusunun değeri 6,920 TL’nin altında ise İlçe Tüketici Tahkim, 6,920 TL ile 10,390 TL arasında ise İl Tüketici Hakem Heyeti Tüketici Mahkemesine 10,390 TL’nin üzerinde bir tutarda başvurabilir.

Aşağıdaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri, yukarıdaki sayıdaki Tüketici Mahkemeleri, bu illerin poviatlarında 6,920 TL ile 10,390 TL arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri ve yukarıdaki sayı için Tüketici Mahkemeleri. Dava açılarak itiraz edilebilir, tüketici bu başvurular için ödeme yapmaz.

Rezerve İptal Edenler Ücret İadesini Geri Alabildi mi?

Tatil planını iptal eden vatandaşlar acentelerden para iadesi talep ederken, acenteler daha önce ödedikleri uçak, otel ve diğer ödemeleri geri alamadı. Bu nedenle iade krizi devam ediyor.

Yorum yapın