LoL Hesap Silme ve İptali

Siz de League of Legends hesabınızı silmek veya devre dışı bırakmak mı istiyorsunuz? Bu yazımızda size LoL hesap devre dışı bırakma, silme ve iptali hakkında her şeyi derledik.

Bir gün League of Legends oynamayı bırakabilirsiniz. Doğal olarak hesabınızı silmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey LoL hesabı diğer Riot Games oyunlarıyla da bağlıdır.

Yani LoL hesabınızı sildiğinizde ona bağlı olan Valorant, Wild Rift ve Legends of Runeterra hesaplarınızı da kaybedebilirsiniz.

Eğer böyle bir durum gerçekleşecekse hesabınızı silmek yerine devre dışı bırakmayı tercih edebilirsiniz.

LoL Hesap Silme Nedir?

LoL hesap silme, hesaba ait bütün kişisel bilgileri ve verileri kalıcı olarak siler. Silinen hesaba bir daha hiçbir şekilde erişim sağlanamaz veya hesap geri getirilemez.

Hesabın silinmesi talep edilişinden sonraki 30 gün içerisinde gerçekleşir ve bu süre içerisinde hesaba erişemezsiniz.

Olurda hesabınızı silmekten vazgeçerseniz size bilgi vermek amacıyla gönderilen otomatik cevaba en hızlı şekilde geri dönüş yapmanız gerekmekte. Hesabın silineceği tarihten 5 gün önce dönüş yapmazsanız hesap silme işlemi durdurulamamakta.

LoL Hesabı Devre Dışı Bırakma Nedir?

LoL hesabının devre dışı bırakılması, hesabınızı ulaşılamaz hale getirir ancak hesabınıza ait bütün kişisel bilgiler ve veriler Riot Games tarafından saklanır. Hesap devre dışıyken hiç kimse hesaba erişim sağlayamaz ve bütün bilgiler Riot Games veri tabanında saklı kalır.

Hesabın devre dışı bırakılması isteğiniz halinde iptal edilebilir veya bu işlem geri alınabilir. Hesabınızı devre dışı bırakmak dereceli (Ranked) alandaki puan erimesini durdurmamaktadır. Erime devam edecektir.

League of Legends Hesabımı Nasıl Silerim?

Öncelikle şunu belirtelim ki hesabınızı sildikten sonra o hesaba ait sihirdar adınızı, e-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı başka bir hesap oluştururken kullanabilirsiniz. Ancak birisi sizden önce bu bilgileri kullanırsa sizin kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

 1. League of Legends’ın sitesine giderek oturum açın
 2. Bir talep gönder sekmesine tıklayın
 3. Konu seçimi kısmından “Veri talebi veya hesap silme hakkında…” seçeneğini seçin
 4. Başlık kısmına “hesap silme işlemi” yazın
 5. Şu konuda yardıma ihtiyacım var kısmında “Hesabımın Silinmesini İstiyorum” seçeneğini seçin
 6. Hesabınızla ilgili “hesabı ne zaman açtınız, hangi ülkeden açtınız” verileri girin

(Eğer bu verileri hatırlamıyorsanız konu seçimi kısmından veri talebini seçerek bilgi alabilirsiniz)

 1. Kısaca neden hesabınızı silmek istediğinizi anlatın.

Biletinizi gönderdikten bir süre sonra mailiniz üzerinden geri bildirim alacaksınız. Hesap silme işleminiz başlayacaktır.

LoL Hesabımı Nasıl Devre Dışı Bırakırım?

Lol hesap kapatma yada devre dışı bırakma işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 1. League of Legends sitesine giderek oturum açın
 2. Bir talep gönder sekmesine tıklayın
 3. Konu seçimi kısmından “League of Legends hakkında…” seçeneğini seçin.
 4. Başlık kısmına “Hesabın Devre Dışı Bırakılması” yazın
 5. Açıklama kısmına Kullanıcı Adı, sihirdar adı, oynadığın sunucu, hesabın oluşturulduğu tarih, hesabın oluşturulduğu yer (şehir,ülke), hesabı oluştururken kullandığın e-posta adresi bilgilerinizi girin

(Eğer bütün bilgileri hatırlamıyorsanız veri talebi kısmından öğrenmeyi deneyebilir veya eksik de olsa gönderebilirsiniz. Eksik gönderirseniz hesabın size ait olduğunu anlamak için birkaç güvenlik sorusu soruluyor.)

Talebinizi içeren bileti gönderdikten sonra hesap devre dışı bırakılacaktır.

Eğer hesabınızı devre dışı bırakacaksanız ödeme bilgilerinizi hesaptan silmenizi öneririz.

Yorum yapın