İş Bankası Hesap Kapatma (İptali)

Konu Başlıkları

Siz de buraya ”Türkiye iş bankası hesabı kapatma nasıl yapılır?” bu konuda bilgi almaya mı geldiniz? O zaman hemen söyleyelim doğru yerdesiniz.

Bu yazıda hesabınızı kapatma ile ilgili farklı yöntemlere dair adımların nasıl gerçekleştiğini öğrenecek ve kendinize en uygun gelen yöntem ile hesap kapatma işleminizi rahatça yapabileceksiniz.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve başlayalım

İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası müşterilerinin vadeli, vadesiz hesapları olabilir. Bunun yanı sıra bireysel ya da şirket hesaplarınız da olabilir. Siz de hesap silme yapmak istiyorsanız o zaman şu yöntemlerden bir tanesini uygulayabilirsiniz.

Aşağıda verilen yöntemlerin tamamı tüm hesap türleri için şahıs hesaplarında geçerlidir.

Şubeye Giderek Hesap Kapatma

Kendi mevcut hesabınızı kapatma noktasında atılabilecek en klasik olan adım Türkiye İş Bankası şubelerinden kendinize en yakın olana giderek ya da mevcut hesabınızın olduğu banka şubesine giderek, bankaya hesap kapatma dilekçesi vermektir.

Çağrı Merkezi Üzerinden Hesap Kapatma

Bankaya hiç gitmeden oturduğu yerden hesap kapatmak isteyenler için 0850 724 0 724 numarasını arayarak hesaplarını karşılarına gelen müşteri temsilcisi aracılığı ile hesabı kapatma işlemini gerçekleştirilebilir.

Internet Üzerinden Hesap Kapatma

Elbette internet bankacılığı da kullanılarak ek hesaplarınızı ve/veya döviz hesaplarınızda hesap kapatılabilir. Bunun için mobil uygulama ya da internet bankaciligi hesabınıza girerek bu iki hesap türü için işlem yapılabilir. Ana hesabım internet mobil bankacılığı uygulamaları ile ise ne yazık ki kapatılamaz.

İş Bankası Hesap Kapatma Ücretli Mi?

İnsanlar doğal olarak İş Bankası hesap kapatmanın herhangi bir ücreti olup olmadığını merak ediyorlar. Banka hiçbir hesap türü için hesap kapatma ücreti almaz. Böyle bir uygulaması yoktur.

Yorum yapın