H&M Sipariş İptali

Konu Başlıkları

İsveç merkezli bir giyim firması olan ve uzun yıllardır ülkemizde de hizmet veren H&M, yüksek ürün çeşitliliği ve ürün kalitesi ile sıklıkla tercih edilen bir markadır. Markanın sağladığı avantajlar oldukça fazla olmakla beraber, satış politikası da oldukça dikkat çekici ve başarılıdır.

H&M firmasını ülkemizde başarılı kılan temel etken, müşterilerine sağladığı geniş ürün gamı ile beraber, kolay iade ve değişim imkanlarıdır. Firmanın müşterilerine sağladığı birçok hak bulunmakta ve bu yüzden sıklıkla tercih olunmaktadır.

Firmanın müşterilerine sağladığı en temel hak, 60 gün iade ve değişim imkanıdır. Bu bağlamda firma, satın alınan ürün ile ilgili herhangi bir şikayet durumunda ürünü iade alabilmekte ve hızlı bir şekilde para iadesini gerçekleştirebilmektedir.

Ayrıca müşterinin isteği doğrultusunda değişim de gerçekleştirebilmekte ve müşterisine sonuna kadar yardımcı olmaktadır. Ayrıca firma, İnternet sitesi üzerinden satın alınan ürünler için hızlı ve kolay bir şekilde iptal imkanını da müşterilerine sağlamaktadır.

Eğer siz de firmanın sitesi üzerinden hatalı veya yanlış bir şekilde ürün satın almışsanız, H&M sipariş iptali yapabilir ve hızlı bir şekilde paranızı geri alabilirsiniz.

H&M sipariş iptali nasıl yapılır? H&M sipariş iptali sonrası ücretimi ne zaman geri alabilirim?

H&M Şirketinin Ürün Kategorileri Neler?

Geniş ürün gamı ve yüksek ürün kalitesi ile adından sıklıkla söz ettiren firma, birçok farklı ürün kategorisinde müşterilerine hizmet veriyor. Başta kadın, erkek, genç ve çocuk olmak üzere başlıca kategorilerde hizmet veren firma, aksesuar ve takı konusunda da müşterilerine hizmet sunuyor.

Ayrıca firma, tüm ürünlerinde yüksek kalite ve insan sağlığına da önem veriyor. Bu bakımdan birçok ürününde en iyi kaliteyi ve uygun fiyatı hedefliyor.

Kaliteli ve Güvenilir Hizmet Politikası

Müşterilerine sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmet politikası ile birçok kişinin başlıca tercihi olan H&M, ürün iade ve değişimlerinde de oldukça hassas davranıyor. Bu bağlamda firma, kendisinden satın alınan ürünler için kolay ve hızlı bir iade politikası sağlıyor. Bu sayede müşterilerine ekstra uğraş çıkarmadan paralarını geri almalarına veya yeni bir ürün almalarına yardımcı oluyorlar.

Siz de H&M sipariş iptali mevzuatının nasıl işlediğini merak ediyorsanız, firmanın İnternet sitesinde yer alan Şartlar & Hükümler kısmına göz atabilirsiniz. Bu kısma göz atarak ne denli iade ve değişim gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilir, müşteri hizmetlerinden nasıl yararlanacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca tarafınıza kargo ile ulaşmış olan ürün için de nasıl iade yapacağınız öğrenmek istiyorsanız, direkt olarak H&M müşteri hizmetleri birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl İptal Edilir?

H&M sipariş iptali oldukça kolay ve basit bir şekilde halledilebilen bir işlemdir. Bu işlemde en önemli olan nokta, ürünün sipariş aşamasında mı, yoksa tarafınıza ulaşmış durumda mı olduğudur. Eğer ürün henüz yeni sipariş edildiyse, müşteri hizmetleri birimi ile mesai saatleri içerisinde iletişime geçerek sipariş iptali gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ürün size kargo yolu ile ulaştırılmışsa ve ürünün iadesini gerektirecek bir durum varsa, kolay bir şekilde H&M sipariş iptali gerçekleştirebilirsiniz. İptali gerçekleştirmek için ilk olarak H&M firmasının resmi sitesine gitmeli ve iade kategorisine göz atmalısınız. Bu kategoride ürün iadesi için hazırlanmış bir form bulunmaktadır.

https://www2.hm.com/content/dam/Customer-Service/returns-note/Return_Form_TR.pdf adresine giderek indirebileceğiniz bu formu, yazdırarak gerekli bilgiler dahilinde doldurmanız, iptal işleminin ilk aşamasını tamamlamanızı sağlayacaktır.

Doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz formu, ürünü kargolarken kutu içeriğine eklemeli ve akabinde iade nedeninizi belirten iade kodu kısmını doldurmalısınız. Bu kısımda iade nedeniniz en doğru şekilde belirtmeye özen göstermelisiniz. Ardından kargoya H&M firmasının adresi niteliğini taşıyan 384 057 850 kodunu eklemeli ve kargo şirketi çalışanına teslim etmelisiniz. Bu sayede ürününüz kargo aracılığıyla H&M firmasını iletilecek ve iade işlemleri prosedür dahilinde başlayacaktır.

H&M Geçerli İptal Sebepleri Neler?

H&M sipariş iptali için geçerli bir sebebiniz olması gereklidir. Ancak bu sebepler dahiline iade işlemi yapılabilmekte ve ürün bakiyesi hesabınıza yansıtılabilmektedir.

Sipariş iptali için geçerli nedenler şunlardır;

  • Beden uyumsuzluğu,
  • Ürünün beklendiği gibi olmaması,
  • Ürünün defolu olması,
  • Yıkandıktan sonra renginin akması,
  • Hatalı ürün gönderilmiş olması,
  • Fikrinizin değişmiş olması (ürünün kullanılmamış olması gerekir),
  • Ürünün eksik gönderilmiş olması.

Bu gibi sebepler dahilinde ürününüz iade edebilirsiniz. Ayrıca bu iade nedenlerine ait kodları, iade formunun en altında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

İade Süreci Nasıl İşliyor?

Ürünün iadesi için gerekli şartlar sağlanıyor ise H&M kısa süre içerisinde iadenizi kabul edecektir. İade nedeni geçerli sayıldıktan ve iade kabul edildikten kısa süre sonra bakiyeniz, ödeme şeklinize göre size iade edilir. Eğer kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, bakiyeniz direkt olarak o karta yansıtılır.

Eğer ödemenizi hediye kartı aracılığıyla yaptıysanız, bakiyeniz hediye kartı şeklinde size iletilecektir.

Değişim Nasıl Gerçekleşiyor?

Firmadan alacağınız ürünlerin değişim işlemi de, aynı iade sürecinde olduğu gibi gerçekleşmektedir. Değişim işleminde ürün firmaya gönderilmekte ve yerine yenisi talep edilmektedir. H&M firması da istediğiniz ürünü, istediğiniz beden dahilinde, kargo aracılığıyla size iletmektedir.

Yorum yapın