Doğal Gaz Abonelik İptali

Ev veya iş yerlerinizden taşınırken doğal gaz aboneliğinizi iptal etmeniz gerekmektedir. İptal etmediğiniz doğal gaz aboneliğiniz için faturalandırma işlemi devam etmektedir. Doğal gaz abonelik iptali abonelik başvurusu kadar kolay gerçekleşmektedir.

Doğal gaz abonelik iptali nasıl yapılır? Doğal gaz abonelik iptali için gerekli evraklar nelerdir? Doğal gaz abonelik iptali nereden yapılır? Doğal gaz abonelik iptali ücreti ne kadar? Vb. merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Doğal gaz aboneliği olan ev ve iş yeri sahipleri taşınmaları durumunda abonelikleri iptal etmeleri gerekmektedir. Abonelik iptali için abone sahibinin bizzat kendisinin başvuru yapması gerekmektedir.

Doğal Gaz Abonelik İptali İçin Gerekli Evraklar

Doğal gaz abonesi iptali için abonenin kendisinin bizzat başvuruda bulunması gerekmektedir. Abone sahibi gelemeyecek durumda ise istediğine noter onaylı vekaletname verebilir. Doğal gaz abonelik iptali için gerekli evraklar konut abonesi ve konut harici aboneler için farklılık göstermektedir.

Konut Abonelik İptali İçin Gerekli Evraklar
Nüfus cüzdan fotokopisi (yabancı uyruklar için pasaport fotokopisi)
Doğal gaz faturasında yer alan abone numarası
Sayaçtan okunan son endeks
Doğal gaz güvence bedelinin iptali için IBAN numarası

Konut Harici Abonelik İptali İçin Gerekli Evraklar
Nüfus cüzdan fotokopisi
İmza sirküleri
Kaşe
Yetki belgesi

Doğal Gaz Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Yeni eve taşınanlar ya da iş yerlerini kapatacak olanlar doğal abonelikleri varsa bunu iptal etmeleri gerekmektedir. Aksi halde faturalandırma işlemi devam edecektir. Doğalgaz abonelik iptalini hem internetten hem de kuruma bizzat başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Kuruma Bizzat Başvuru Yaparak Doğal Gaz Abonelik İptalini Gerçekleştirme

Doğal gaz abonelik iptali için kuruma bizzat başvuru yapabilirsiniz. Yukarıda gerekli evrakları sizler için listelemiştik. Sizlerde gerekli evraklar ile doğal gaz dağıtım şirketinize gelerek abonelik iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Doğal gaz abonelik iptalini gerçekleştirmeden önce kalan son borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Başvurunuzdan sonra doğal gaz dağıtım şirketinden bir ekip gelerek gazınızı kesecektir.

Doğal gaz abonelik iptali sırasından güvence bedelinizin tarafınıza iadesi yapılmak zorundadır. Doğal gaz güvence bedeli ücretini PTT şubelerinden nakit ödeme ile alabilirsiniz. Ayrıca IBAN numarası verdiğiniz hesabınıza da güvence bedeli havale edilmektedir. Doğal gaz güvence bedeli 5-10 gün içinde tarafınıza ödemesi yapılmaktadır.

e-Devlet Üzerinden Başvuru Yaparak Doğal Gaz Abonelik İptalini Gerçekleştirme

Bizzat başvuru yapabileceğiniz gibi e-Devlet üzerinden de doğal gaz abonelik iptali için başvuru yapabilirsiniz. Artık birçok işlemi kolayca online olarak yapabileceğimiz sistemi gerçekleştiren e-Devlet abonelik iptalleri içinde işimizi kolaylaştırmaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/igdas-abonelik-sozlesme-feshi-basvurusu-ve-takibi linkine tıklayarak e-Devlet üzerinden doğal abonelik iptali için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorum yapın