Aksa Doğalgaz Abonelik İptali, Aksa Doğalgaz Abonelik Açtırma

Doğalgaz hem çevre için diğer fosil yakıtlar kadar zararlı olmaması hem de kömür, odun gibi yakıtlardan çok daha kullanışlı olması sebebiyle her geçen gün kullanımı artan bir unsurdur. Doğalgaz hem sıcak su ihtiyacımızı karşılarken hem de ocak ve ısınma ihtiyaçlarımızı da tek bir abonelik ve dolayısıyla tek bir zahmet ile çözmemize yardımcı olur. Doğalgazın dezavantajı ise henüz ülkemizin birçok yerine altyapının ulaşmamış olmasıdır, dolayısıyla bu altyapı olmayan bölgelerde doğalgaz kullanılamaz. Büyük çapta ihtiyacı olanlar için bu yakıtı tankerler ile almak ve kullanım bölgesine getirmek mantıklı olabilse de özellikle konutlar için bu maliyetin altına girmek gereksizdir. Doğalgaz arzında bölgeleri farklı şirketler almıştır ve bu şirketler bir şehrin onlara verilmiş olan kısımlarında bu arzı gerçekleştirirler. Ülkemizin en güvenilir ve bilinen firmalarından bir tanesi ise Aksa Doğalgaz’dır. Size bu yazıda kısaca Aksa Doğalgaz abonelik açtırma ve Aksa Doğalgaz abonelik iptali konularından bahsetmek istiyoruz. Abonelik açtırma işlemi için kullanmayı planladığınız ocak ve kombinin monte edilmiş olması ve gaza bağlanması gerekir. Firma temsilcisi ancak bu unsurları kontrol ettikten sonra gaz arzını onaylar. Ayrıca sizden bir teminat bedeli talep edilir, ödediğiniz bu teminat bedelini eğer bir sorun çıkmazsa Aksa Doğalgaz abonelik iptali sonrasında geri alabilirsiniz.

Aksa Doğalgaz Abonelik İptali Online İşlemler

Aksa Doğalgaz abonelik iptali ve abonelik başlatma işlemi pandemi döneminde direkt şubelerden yapılmak yerine daha çok online işlemlere yönlendirilmeye başlandı. Aslında salgın sürecinden önce de online işlemler aracılığıyla bu işlemler yapılabiliyordu ancak zorunlu bir durum oluşmadığı sürece daha kolay olmasına rağmen insanlar internet üzerinden talimat vermeyi istemedi. Salgın döneminde ise birçok iş yeri merkezinin geçici olarak kapatılmasıyla beraber Aksa Doğalgaz abonelik iptali, abonelik başlatma ve değişiklikler hakkında talep de bulunmak için aktif tek yol internet kaldı. Bu nedenle de Online İşlemler büyük bir önem kazandı. Ayrıca zorunlu bir durumun ortaya çıkmasıyla beraber yaygınlaşma hızlı bir şekilde sağlandı. Aksa Online işlemler için öncelikle giriş ekranına gelmeli ve yeni kayıt seçeneğine tıklamalısınız. Burada abonelik numaranız, isminiz, adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız gibi bilgileri girerek kayıt olmalısınız, bir şifre belirlemenizi isteyecektir. Bu şifre bundan sonraki süreçte sizin oturumu aktif hale getirmenizin anahtarı olacaktır. Şifreyi girerek oturumu açın ve daha sonra abonelik işlemlerini seçerek burada abonelik fesih seçeneğine basın. Bundan sonraki süreçte size birkaç talimat verecektir ve doğrulama yapılmasını ister. Doğrulama yapıldıktan sonra işlemler başlatılacaktır. Eğer teminattan daha fazla tutan bir fatura veya zayiat borcunuz varsa sizden ek ücret istenerek iptal işlemi gerçekleşir. Teminat borçlarınızdan fazlaysa ise iptal işlemi tamamlandıktan sonra 15 gün içerisinde size bu kalan tutar ödenir.

Aksa Doğalgaz Abonelik İptali E-Devlet

Aksa Doğalgaz abonelik iptali için şubelere gitmek ve temsilci ile yüz yüze iletişime geçerek talebinizi iletmek kullanabileceğiniz bir yoldur. Ancak salgın döneminde firma şubelerden işlem yapılması yerine internet üzerinden online işlem yapılmasını teşvik etmeye çalışıyor. İnternet üzerinden işlem yapmak için firmanın kendi sitesi üzerinden Online İşlemler’e giriş yapabilirsiniz. Ancak bu alanda daha önce bir kaydınız yoksa ve bununla uğraşmak istemiyorsanız daha basit olan yolu tercih edin ve E-devlet üzerinden Aksa Doğalgaz abonelik iptali yapın. Bu işlem için ek bir oturum ya da kayda gerek kalmadan direkt olarak E-devlet ile kolayca işlem yapabilirsiniz. E-devlet sayfasına girdikten sonra bilgilerinizi girin ve oturum açın daha sonra arama bölümünde Aksa Doğalgaz ya da abonelik bilgileri şeklinde arama yapın. Her iki şekilde de sizi aboneliklerinizin listelendiği bir sayfaya yönlendirecektir sistem. Burada öncelikle abonelik numarasından kapatmak istediğiniz Aksa aboneliğini seçin ve sonrasında size bu abonelik ile ilgili hangi işlemi yapmak istediğinizi soran sayfa açılacaktır. Burada abonelik feshine tıklayın ve daha sonra bu talebi onaylayın. Bu yolla talep girdiğinizde bir doğrulama kodu gelmez ve işlem direkt talebe alınır. Bundan sonraki süreçte ayrıntılar etkili olacaktır. Teminatınız mevcut borcunuzu ödeyebilirse talep hemen işleme alınır, ödemezse de talep alınır ancak ödemeyi yapmanız için size süre tanırlar. Ödemeden sonra firma çalışanları en kısa sürede konut ya da iş yerini ziyaret ederek işlemleri tamamlar.

Aksa Doğalgaz Abonelik İptali Detayları ve İletişim

Gaz arzı için firmaya abonelik başvurusu yaptığınızda sizden belirli bir miktar teminat talep edilir. Bu teminat verildikten sonra abonelik işlemleri başlar ya da teminatı faturaya yansıtarak taksitlerle ödersiniz. Ama her iki şekilde de teminatın ödenmesi şarttır. Aksa Doğalgaz abonelik iptali sırasında ise eğer mevcut borcunuz bu teminat tarafından karşılanabiliyorsa sizden ek bir ücret talep edilmez ve iptal işlemi gerçekleşir. Teminatın kalan kısmı ise belirttiğiniz banka hesabına en geç 15 gün içerisinde aktarılır. Ancak eğer teminat var olan borcunuzu karşılamaya yetmiyorsa Aksa Doğalgaz abonelik iptali gerçekleşmez müşterinin öncelikle bu miktarı ödemesi gerekir. Eksik kısım ödendikten sonra talep işleme alınır. İşlemler sırasında bir sorunla karşılaşıldığı taktirde Aksa Doğalgaz firması ile iletişime geçerek bilgi almanız ve ortaya çıkan sorunu en kısa sürede aşmanız gerekir. Sorun uzun sürerse sizin işlemleriniz de çok uzun bir sürede gerçekleşebilir. İletişim için telefon numarasını kullanabilirsiniz. Ayrıca Aksa’nın merkez numarası dışında dağıtım yapılan iller için farklı numaraları bulunmaktadır. Telefon dışında online işlemler, web sitesindeki iletişim kutusu ve tabi ki sosyal medya adresleri üzerinden Aksa Doğalgaz’a ulaşarak yaşadığınız problemi iletebilir ve arzu ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Aksa Doğalgaz: 444 4 187

Yorum yapın