Yandex Hesap Silme ve İptali

Siz de buraya Yandex hesap kapatma konusu ile ilgili bilgi almaya mı geldiniz?

O zaman hemen söyleyelim doğru yerdesiniz. Bu yazıda bu konuda kafanıza takılan tüm soruların yanıtlarını en doğru biçimde vereceğiz.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan hemen başlayalım.

Yandex Nedir?

Öncelikli olarak işin alfabesinden başlayarak ”Yandex nedir?” sorusuna yanıt vermek gerekir ise şu bilgi verilebilir.

Yandex 1997 yılında kurulan Rusya menşeili olan çok geniş kapsamda hizmet veren bir firmadır. Arama motoru, navigasyon. Yandex mail, reklamcılık gibi çok geniş alanda hizmetleri bulunur. Günümüzde kullanım kolaylığı nedeni ile birçok insan elektronik postasını kullanıyor.

Yandex Hesabı Nasıl Silinir?

Yine kimi zaman insanlar farklı nedenlerden ötürü hesapsilme işlemini gerçekleştirmek istiyor. Bu noktada da hesap silme adımları şu şekildedir.

  • Öncelikli olarak kullanıcı adı ve şifresi ile girildikten sonra, hesab silme için Hesap Yönetimi sayfasının en alt kısmında bulunan Hesabı sil butonuna tıklanır.
  • Bu işlemden sonra 30 gün süre ile hesap dondurulur. Bu otuz gün içinde hesap geri alınabilir. Eğer alınmaz ise Yandex hesap kapat adımı tamamlanmış olur.
  • Yandex hesap silme linki https://passport.yandex.com.tr/passport?mode=delete&origin=passport_profile biçimindedir. Buradan kolayca işlem yapılabilir.

Görüldüğü gibi işlem son derece basittir. Kolay ve zahmetsiz bir biçimde Yandex kullanıcıları hesaplarını birkaç adımda hiç sorunsuz bir biçimde tamamen kapatabilir.

Yorum yapın