Türk Telekom Çağrı Yönlendirme İptali

Günümüzde telefona sahip olmayan insan sayısı belki de bir elin beş parmağını geçmeyecek sayıda azdır. Telefonla hem konuşarak iletişim kurabiliyor hem de mesaj yoluyla bağlantı kurabiliyoruz. Konuşmak ya da mesajlaşmanın dışında aynı zamanda internet ile de birçok ihtiyacımızı karşıladığımız için telefonlar günlük hayatımızda çok büyük bir yer kaplamaktadır. Ve telefon ihtiyacının çok fazla olmasından kaynaklı birçok da operatör mevcut durumda.

Türk Telekom da operatörler arasında en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir. Ve biriyle konuşurken çağrı geldiği sırada çağrı yönlendirme yapmamız gerekebilir. Bu tip bir durumda da Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali gerek duyulmaktadır. Yazımızın devamında Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Telefonlarımız hayatımızın belki de dörtte üçlük kısmını kapsamaktadır. Telefonla bu kadar çok vakit harcıyorken haliyle kullanmış ve tercih etmiş olduğumuz operatörde önem kazanmaktadır. Türk Telekom’da operatörler arasında en çok tercih edilen ağlardan biridir. Türk Telekom’un çağrı yönlendirme uygulaması sayesinde telefonunuza gelen çağrıları istediğiniz başka bir numaraya aktarabilir yani yönlendirebilirsiniz. Fakat bazı kullanıcılar bu uygulamayı kullanmak istememekte ve Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali yapmaktadırlar. Bizlerde sizin için yazımızın devamında Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Türk Telekom Çağrı Yönlendirme Ücreti Ne Kadardır?

Bazen sevdiklerimizle özlemimizi telefonla yüz yüze konuşarak giderir, bazen bir mesaj ile ulaşır bazense telefonla ararız. Kullanmış olduğumuz operatörün bize sağlamış olduğu avantajlara dayanarak telefonumuzla birçok şekilde iletişim kurabiliriz. Çağrı yönlendirme özelliği de Türk Telekom’un kullanıcılarına sağlamış olduğu avantajlardan biridir. Türk Telekom çağrı yönlendirme sayesinde telefonunuza gelen aramayı, başka bir numaraya yönlendirebilirsiniz.

Telefonunuz kapalı olduğunda, çekmediğinde, meşgul olduğunuz anlarda ya da karşı tarafa cevap veremediğinizde çağrı yönlendirme sayesinde ulaşılabilir olmuş olursunuz. Türk Telekom çağrı yönlendirme ücreti ise eğer her yöne dakikanız mevcut ise arama yine bu dakikalar üzerinden düşer, dakikanız yok ise kullanmış olduğunuz tarife ne ise ona göre tarifenize yansır. Bu durumdan memnun olmayan kullanıcılar Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali yapmaktadırlar. Yazımızın devamında Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Türk Telekom Çağrı Yönlendirme Nasıl Kullanılır?

Sevdiklerinize daha çok ulaşılabilir olabilmek için Türk Telekom çağrı yönlendirme nasıl kullanılır bundan bahsedeceğiz. Öncelikle telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek yönlendirme yapmak istediğiniz telefon numarasını girebilirsiniz. Böylelikle çağrı yönlendirme aktif duruma gelmiş olur. İkinci bir yol ise Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak çağrı yönlendirme yapmak istediğinizi söylediğiniz anda talebinize cevap vereceklerdir.

Üçüncü bir yol ise Türk Telekom online işlemlerden Uzaktan Yönlendir seçeneğini seçtiğiniz taktirde çağrı yönlendirme yapabilirsiniz. Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali yapmak istiyorsanız tabii ki de bu saydığımız işlemlerden birini öncesinde yapmış olmalısınız ki çağrı yönlendirme aktif durumda.

Türk Telekom çağrı yönlendirme kullanabilmek için dördüncü yol ise telefonunuzdan sms atarak çağrı yönlendirme yapabilirsiniz. Şu şekilde yapmanız gerekmektedir; ‘UY TELEFON NO’ yazıp 9244 mesaj gönderebilirsiniz. Her koşulda yönlendirme yapmak istiyorsanız; **21*Telefon No# yazarak arama tuşuna basmalısınız. Meşgul olma durumunda çağrı yönlendirme yapmak istiyorsanız; **67*Telefon No# yazarak arama tuşuna basmalısınız. Cevap veremediğiniz durumda yönlendirme yapmak istiyorsanız; **61*Telefon No# yazarak arama tuşuna basmalısınız.

Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali yapabilmeniz için öncesinde bu işlemlerden herhangi birini de yapmış olmanız gerekmektedir. Şimdi sizler için yazımızın devamında Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Türk Telekom Çağrı Yönlendirme İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom çağrı yönlendirme ile sevdiklerinize kolaylıkla ulaşma imkanınız olur. Öncelikle yukarıda bahsetmiş olduğumuz çağrı yönlendirme işlemlerinden muhakkak birini yapmış olmanız gerekmektedir ki Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali işlemi de yapabilesiniz. Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali yapabilmeniz için 4 farklı yol mevcuttur ve bu yollardan öncesinde hangisini tercih ettiyseniz iptal için de onu seçmelisiniz. Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali için ilk yol telefonunuzdan ayarlar bölümüne girerek çağrı yönlendirmeyi kapatabilirsiniz. Böylelikle çağrı yönlendirme iptal olmuş olur.

Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali yapabilmek için ikinci yol ise; Türk Telekom müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Müşteri hizmetlerini arayarak çağrı yönlendirme iptali yapmak istediğinizi dile getirdiğiniz taktirde talebinizi işleme alacaklardır. Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası; 444 1 444’dür. Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali yapabilmek için üçüncü yol ise; Türk Telekom online işlemlere giriş yaparak ‘Abonelik ve Hat İşlemleri’ kısmından ‘Uzaktan Yönlendir’ seçeneği ile çağrı yönlendirme iptali işlemenizi tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali yapabilmek için dördüncü yol ise; telefonunuzdan sms yöntemi ile iptal işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. ‘UY IPTAL’ yazarak 9244’e mesaj göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca arama ekranınızdan da belirteceğim komutları yaparak Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali yapabilirsiniz. Her koşulda çağrı yönlendirme işleminizi iptal edebilmek için; ##21# yazarak arama tuşuna basmalısınız.

Meşgul olma durumunda çağrı yönlendirme işleminizi iptal edebilmek için; ##67# yazarak arama tuşuna basmalısınız. Cevap verilememesi durumunda çağrı yönlendirme işleminizi iptal edebilmek için; ##61# yazarak arama tuşuna basmalısınız. Ulaşılamama durumunda çağrı yönlendirme iptali yapabilmek için; ##62# yazarak arama tuşuna basmalısınız. Bu şekilde bu yöntemlerden hangisini seçmişseniz Türk Telekom çağrı yönlendirme iptali işleminizi de belirtmiş olduğumuz yollardan birini seçerek tamamlayabilirsiniz.

Yorum yapın