TJK Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

TJK üyeliğimi nasıl iptal edebilirim birçok üye tarafından sorulur. Tam açılımı “ Türkiye Jokey Kulübü” olup, konu üzerine günlük bilgiler, raporlar, sorgulamalar ve istatistikler gibi hizmetler sunar. Android ve IOS cihazlar için uygundur..

Günümüzde birçok kişi, farklı sebepler bir takım üyeliklerini iptal etmek isteyebilir. Ancak bu durum oldukça geniş bir kavramdır. Dolayısıyla siteden, siteye göre farklılaşmalar söz konusudur. 

Birçok sitede olduğu gibi TJK için de iptal işlemleri geçerlidir. Eğer gerekli işlemler takip edilirse, kısa sürede tamamlanarak silme işlemleri yapılabilir. Bunun için öncelikle üye girişi işlemleri yapılır. Ardından sonraki aşamalar takip edilerek, kısa sürede hesap silme işlemleri silinebilir.

TJK Nasıl Üyelik Açılır?

TJK tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak için üye olunabilir. Bu işlemler oldukça kolay olup, tek yapılması gereken öncelikle TJK ebayi sitesine giriş yapmadır. Ardından öncelikle https://ebayi.tjk.org/uye-ol linki izlenir. Sonrasında ise şu kısımların talep edildiği görülür;

 1. Adınız
 2. Soyadınız
 3. Doğum Tarihiniz
 4. T.C. Kimlik Numaranız
 5. Cep Telefonunuz
 6. E-Posta Adresiniz
 7. İl
 8. İlçe
 9. Yeni Şifre
 10. Yeni Şifre Tekrar

Zorunlu tüm alanlar doldurulduktan sonra, aşağıda şartlar ve koşullar yer aldığı görülür. İnternette bulunan her sitede bu kısım görülür. TJK üyeliği için bu okunmalı ve kabul edilmelidir. Ardından dakikalar içerisinde işlemler tamamlanabilir.

TSJ Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

TJK üyelik iptali artık platformu kullanmak istemeyen üyeler tarafından araştırılır. TJK üzerine kayıtlı birçok kişi olup, pek çok sebeple insanlar artık hizmetleri kullanmamak isteyebilir. Bu durumda yapılması gerekenler şöyledir;

 1. Öncelikle resmi internet sitesi açılır.
 2. Ardından silinmek istenen üyelik hesabına giriş yapılır.
 3. Kişisel bilgilerim alanına gelinir.
 4. Ardından üyelik silme işlemleri yapılır.

Böylece hesabınız kısa sürede iptal edilir. Ancak herhangi bir noktada sorun yaşıyorsanız, tek yapmanız gereken TJK ile irtibat kurmadır. Talebinizi ilettikten sonra, çözüm bulmanız mümkündür.

TJK Üyeliğinde Ücret Ödenir Mi?

Günümüzde bazı siteler üyelik işlemleri için ücret ödenmesini talep eder. Her site bunu talep etmez. Ancak ücret ödenmesi gereken sitelerde bu durum birbirine göre farklılık gösterebilir.

Dolayısıyla TJK ebayi üzerine de bu durum sıkça sorulur. Ancak platform, sizden kayıt işlemleri esnasında ücret talebinde bulunmaz.

TJK Tarafından Sunulan Hizmetlere Üye Olmayanlar Girebilir Mi?

TJK tarafından kullanıcılara farklı hizmetler sunulur. Bunları kullanmak isteyen kişiler, üyelik işlemleri yapmalıdır. Bu ücretsiz olup, yalnızca dakikalar içerisinde tüm aşamalar tamamlanabilir. Sonrasında ise platform ebayi’sinin anlaşmalı olduğu bankalardan yahut diğer ödeme kanallarından, yatırma işlemleri yapmalıdır.

TJK Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

TJK para yatırma için birden fazla seçenek vardır. İnternet şubesi çerçevesinde mevcut bankalar şöyle görülür;

 1. Akbank
 2. Denizbank
 3. Enpara.com
 4. Fibabanka
 5. Garanti BBVA
 6. Halkbank
 7. ING Bank
 8. ICBC
 9. Türkiye İş Bankası
 10. QNB Finansbank
 11. Şekerbank
 12. TEB
 13. Vakıfbank
 14. Yapı Kredi
 15. Ziraat Bankası

Mobil bankacılık, telefon bankacılığı, ATM ve kartsız işlem gibi durumlarda bu yöntemler farklılaşabilir. Dolayısıyla üyeler, bunları detaylıca incelemelidir. Para çekme kuralları da kendi sitesi üzerinde detaylı biçimde aktarılmıştır. Bu kapsamda anlaşmalı bazı bankalar,

 1. Garanti Bankası,
 2. İş Bankası,
 3. Vakıfbank,
 4. Halkbank,
 5. QNB Finansbank,
 6. Ziraat Bankası,
 7. Şekerbank,

Gibi seçeneklerdir. Ancak kişilerin tercih edebileceği farklı bankalar da vardır. Dolayısıyla üyelik işlemleri öncesinde, sitenin işleyişi hakkında bilgi edinmek için gerekli alanların kontrol edilmesi önerilir.

Yorum yapın