Spotify Dinleme Geçmişi Silme

Konu Başlıkları

Siz de buraya spotify dinleme geçmişi silme hakkında bilgi almaya mı geldiniz?

O zaman hemen söyleyelim son derece doğru yerdesiniz. Bu yazıda sizlere bu konuda spotify uygulama üzerinden hem bilgisayardan hem de telefondan dinleme geçmişi nasıl silinir noktasında bilgi vereceğiz.

Hadi şimdi sözü daha fazla uzatmayalım ve hemen bu konuda bilgi vermeye başlayalım.

Spotify’da Dinleme Geçmişi Nedir?

Kullananların çok iyi bildiği gibi spotify bir müzik dinleme ve çalma uygulamasıdır. Bu uygulama genel olarak akıllı cep telefonlarında kullanılır. Burada dinleme ya da bir diğer ifade ediş biçimi ile çalma geçmişi denilen bir kavram vardır.

Uygulama her kullanıldığı zaman son dinlenenler de arama geçmişiniz de uygulamaya kaydedilir. Spotify uygulaması da tüm bu verileri, yayınlamış olduğunuz içeriğin çeşidine göre sizin için çalma listelerini kişiselleştirme için kullanır.

Buna da verilen isim dinleme geçmişidir.

Nasıl Silinir?

Üstte verilen bu bilgiden sonra şimdi de spotify üzerinden dinleme geçmişi silmek ve sıfırlama için neler yapılacağını adım adım açıklayalım. Bu işlemi yaptığınız zaman dinleme geçmişiniz tamamen ortadan kalkacaktır. Yeniden erişim de yapılamayacaktır.

Bilgisayardan

Bilgisayardan spotify dinleme geçmişi silme adımları şu şekildedir:

  • Bilgisayarınıza girin
  • Uygulamayı başlatın
  • Uygulamada en son oynatılanlar sekmesine tıklayın
  • Burada silmek istediğiniz şarkı ya da şarkıları seçin
  • Akabinde bu sekmede Kaldır tuşuna basarak tamamen silin.

Telefondan

Eskiden cep telefonları üzerinden de dinleme geçmişi silinebiliyordu ve benzer adımlar vardı ama uygulama güncellenince artık cep telefonlarından dinleme geçmişi silinmesi mevcut değildir.

Bunun dışında dinlediğin şarkıyı gizleme işlemi için ise kitaplığınız simgesine tıklayın ve karşınızda açılan pencerede ki bütün çalma listelerinizi aynı ekranda görün. Akabinde özel olarak ayarlamak istediğiniz listenin sağ üstünde olan üç nokta simgesine tıklayarak gizleme işlemini tamamlayın.

Yorum yapın