Skype Hesap İptali

Konu Başlıkları

Ülkemizde aktif şekilde kullanılan iletişim araçlarından biri de Skype  olduğunu söylemek mümkün. Uzakta olan kişilere bile mesaj yollamak, görüntülü arama  yapmak ve dosya gönderimi yapmak mümkündür.

Skype, özellikle online platform üzerinden işlerini yürüten kişiler açısından da bakıldığı zaman önemli sosyal paylaşım platformundan biri haline gelmiştir. Üstelik herkes bu uygulamayı ücretsiz şekilde kullanma şansına sahip olacaktır. Doğal olarak uzakta ki kişilerle bile iletişim halinde olabileceksiniz. Skype  hesaplarınızı ak tif şekilde kullanıyor olabilirsiniz. Fakat bir zaman sonrasında ise artık hesabınızın kapatılma vaktinin geldiğini fark edebilirsiniz. Artık Skype hesabınızı kullanmak istemediğiniz zaman Skype hesap kapatma nasıl olmalı bilmeniz gerekir. Nasıl Skype hesabınızı açtığınız zaman herhangi bir sorun yaşamadan üyelik işlemlerinizi tamamladıysanız  aynı şekilde Skype hesabınızın kapatılması da zor olmayacaktır.

Skype uygulamasını bundan böyle kullanmama kararı alan kişiler içinde Skype hesap iptali en iyi çözüm noktalarından biridir. Üstelik gözünüzü korkutmaya neden olacak, çok zahmetli bir iş gibi görmeyin. Özellikle Whatsapp uygulamasının devreye girmesi ile birlikte artık Skype  eski popülerliğinden sıyrılmaya başlamış durumda. Sesli arama, görüntülü konuşma, mesajlaşma gibi pek çok yollara anında başvurduğunuz Skype de artık hesabınızın olmasını istemiyor oluşunuz gayet normaldir. Skype eski dönemde ki MSN olayı ile kıyaslamamız aslına bakılırsa hiç zor değil.  Öncelerde ülkemizde MSN olayı oldukça popülerdi.  Son dönemde onun yerine Skype geldi dememiz mümkün. 

Skype hesap iptali nedir? Skype hesap iptali nasıl yapılır? Skype hesap iptali sonrası hesaba erişim yapılabilir mi? vb merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.

Skype Hesap İptali Nasıl Yapılıyor?

Skype hesap iptali iki aşamalı şekilde yerine getirilebiliyor. Bunlardan birinci kısma göz atıldığı zaman ise   ister masaüstü isterseniz de mobil cihazlar aracılığıyla hesabınızın kalıcı olarak silinmesini sağlayabilirsiniz. Fakat sizlere birkaç adımla yaptıracağından dolayı masaüstü üzerinden hesabınızın silinme işlemlerini yapmanız daha mantıklı olmaya başlayacaktır.

Kullanıcılarına yönelik olarak hesap silme ya da hesap kapatma gibi iki seçenek sunar. Hesabınızı silmek mi yoksa kalıcı olarak kapatmak mı istediğinize karar vermelisiniz. Öncelikle Skype hesabının Microsoft bağlantılı şekilde olmasından kaynaklı olarak ilk yapılacak adımlardan biri de Microsoft hesap bağlantısının kaldırılması olacaktır. Eğer ki Microsoft hesabınızla Skype bağlantılı şekilde değilse o zaman yapmanız gereken ise Skype hesap iptali için tek tek adımları takip etmeye başlamanız olacaktır. 

Skype Hesabı Silme Aşamaları 

Skype hesabı kalıcı silme için mutlaka sırasıyla gitmeniz gerekiyor. Hesap kapatma sayfasına hemen sizlerde gitmeye başlayın. Daha sonrasında ise hesabınıza eğer ki giriş işlemlerinizi yapmadıysanız o zaman oturum açma ekranı karşınıza çıkacaktır. Giriş ekranı karşınıza çıktığı zaman ise hesap kapatma olmadan abonelik işlemlerinin nasıl kapatılacağına yönelik olarak bir bilgilendirme karşınıza çıkmaya başlamış olacaktır. Burada yapmanız gereken ise sky pe kontorünuzu  sıfırlamaya getirmeniz gerekecektir. Son adıma geldiğiniz zaman ise hesabınızı kapattığınız zaman ise bilgilerin silineceğini belirtmiş oluyor. “Hesabı Kapatılmak Üzere İşaretle butonunu tıkladığınız zaman ise kullanmış olduğunuz skype hesabınızın kapatılmasını sağlarsınız. Skype kapatma işlemi oldukça kolay olduğundan dolayı doğal olarak isteyen herkes bu yola başvurabilir. 

Skype Hesabı  Kalıcı Olarak Silinir Mi?

Her uygulama da olduğu gibi Skype iletişim aracıyla ilgili olarak da merak edilen bazı önemli konular söz konusu olabiliyor. Şüphesiz içlerinden en önemlisi ise hesabın geçici mi yoksa kalıcı bir şekilde mi silineceğidir. Aslında burada Skype hesabınızı nasıl kullanmanızla ilgili olarak kararı kendiniz vermeye başlamalısınız.

Kalıcı bir  şekilde hesabınızı silmeyi düşünüyorsanız o zaman yukarıda size belirtmiş  olduğumuz adımları izlemeniz gerekecektir.  Fakat ben Skype hesabımı geçici süre için kapatmak istiyorum, ilerleyen süreçlerde yeniden açabilirim düşüncesi içerisinde yer alabilirsiniz. O zaman yapmanız gerekecek olan adımlarında daha farklı olacağını söylememiz gerekiyor. Böyle bir durumda yapmanız gereken ise Skype profil bölümüne gelmeniz olacaktır. Skype hesabın profil bölümüne göz atıldığı zaman ise en alt bölümde hesabın geçici olarak dondurulmasına dair bir bilginin yer almış olduğunu söylemek mümkündür. Bu sayede sizlerde bu bölümü tıklayarak Skype hesabınızı yalnızca bir süreliğine kapatma kararı almış olabilirsiniz.

Lakin yeniden kullanmaya karar verdiğiniz sırada ise aynı bilgileri girerek hesabınızın oturumunu açabilirsiniz. Kaldığınız yerden de Skype hesabınızı aktif şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Skype hesabı iptali işlemleri son derece kolay şekilde yapılmış olacaktır. 

Aynı zamanda skype hesabı silmeyle de  OneDrive, Hotmail ve Outlook kanalları üzerinden de hesabınızın kalıcı bir şekilde silinme işlemlerinin yapılmaya başlanmasını sağlamış olursunuz. Hesabınızla ilgili olarak kalıcı çözümlere imza atmak önemli olacaktır.  Bu sebepten dolayıdır ki  hesabınızın bu tür kanallarla bir bağlantı içerisinde olacağından dolayı skype hesabınızı silerken tüm buralardan da silmeye dikkat etmeniz gerekecektir. 

Skype Hesap İptali Yapılması 

Skype hesap iptali ya da silme gibi hangisini istiyor olursanız olun gerçekleştirmeniz mümkündür. Fakat bize soracak olursanız, Skype her an elinizin altında bulunması önemlidir. Çünkü görüşmeler yapacak ve iletişim trafiğini yönetecek olabilirsiniz. Skype üzerinden tüm bu belirtmiş olduklarımızı kolayca yapmanız da hiç zor olmaz. Bu sayede hesap kapatma sonrasında ileri de yeniden açmak istediğiniz zaman aynı bilgilerle giriş işlemlerinizi yapmaya başlamış olursunuz.

Hesabınızı doğal olarak kalıcı şekilde sildiğiniz zaman ise daha sonrasında yeni bir Skype hesabı oluşturmak için tekrardan üyelik bilgilerinin  yapılması gerekebilir. Tek tek bunlarla uğraşmak zorunda kalmamanız için en iyi çözüm yolları arasında ise kullandığınız Skype hesabınıza bir süre ara vermek ve kapatmak  olacaktır. 

Yorum yapın