obilet Bilet İptali

Bir yerden başka bir yere gitmek, şehirler değiştirmek, sevdiklerimize kavuşmak ya da merak ettiğimiz yerleri gezmek hayatımıza en çok renk katan etkinlikler arasındadır. Belki de en sevdiğimiz şey bir otobüsün pencere kenarına oturduktan sonra gideceğimiz yere kadar camdan dışarı bakarken hayal kurmaktır. Bizlerde obilet sayesinde gitmek istediğimiz yere kolayca otobüs ya da uçak bileti alabiliyor ya da sevdiklerimize kavuşabilmek için obilet uygulaması sayesinde hızlıca uçak ya da otobüs biletimizi seçebiliyoruz.

Biletimizi aldıktan sonra herhangi bir aksilik çıkmış olabilir seyahatimizi ertelemek ya da iptal etmek zorunda kalabiliriz. Bu tarz bir durumda almış olduğumuz obilet bilet iptali yapılması gerekmektedir. Yazımızın devamında sizler için obilet bilet iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Seyahat etmek bazı insanlar için hem özgürlük demek hem de bir yaşam biçimidir. Yer değiştirmek başka iller görmek, yeni yerler tanımak ya da sevdiklerine kavuşmak bu dünyadaki en mutluluk verici eylemlerden biridir. Bulduğumuz boş zamanlarımızda arkadaş gruplarımızla ya da tek başımıza obilet bilet uygulamasından biletimizi alabilir ve canımız nereye gitmek istiyorsa özgür bir şekilde yaşama değer katabiliriz. Sizlerde gezgin bir ruha sahipsiniz ama biletinizi almanıza rağmen bir sıkıntı çıkmış ve almış olduğunuz obilet bilet iptali ile gezinize ara vermeniz gerekebilir.

Oluşabilecek herhangi bir olumsuz durum karşısında obilet bilet iptali yapmanız gerekir. Yazımızın devamında sizler için obilet bilet iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

obilet Bilet İptal Kuralları Nelerdir?

Genellikle bir hevesle ve istekle gideceğimiz yere uçak ya da otobüs bileti satın alırız. Hele ki ucunda en sevdiklerimize kavuşmak varsa biran önce oraya varmak ister ve en hızlı ulaşım aracını seçmeye çalışırız. Fakat bazen öyle anlar olur ki hayatımızda yaptığımız planlar hiçbir zaman bize uymaz ve almış olduğumuz obilet bilet iptali ile sonlanmak durumunda kalır. Bizse yeni geziler yeni kavuşmalar için planlar yapmaya devam ederiz. Her ne kadar almış olduğumuz bileti iptal etmek bizi üzse de yazımızın devamında sizler için obilet bilet iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Almış olduğumuz biletleri kullanamasak bile kendi isteğimize göre iptal edemiyoruz. Çünkü almış olduğumuz firmanın bilet iptal kuralları obilet bilet iptali yapabilmemiz için geçerli olmaktadır. Sizler için eklediğimiz linkte obilet bilet iptali kuralları otobüs firmalarına göre yer almaktadır. Linke tıklayarak almış olduğunuz firmanın kurallarını incelemeniz sizin için yararlı olacaktır. https://www.obilet.com/bilet-iptal-kurallari 

Aynı zamanda obilet bilet iptali yapmak istiyorsanız biletinizin sefer tarihinin ve saatinin geçmemiş olması gerekmektedir. Sefer tarihi geçen biletlerin iptal durumu söz konusu olamamaktadır. İptalini gerçekleştirmiş olduğunuz obilet’in para iadesi de almış olduğunuz karta geri ödemesi yapılmaktadır. Böylelikle obilet bilet iptali yapmış olsanız da paranız çöpe gitmez, aynı şekilde hesabınıza geri iade edilir. Eğer biletinizi firmadan çıktı alarak gerçekleştirdiyseniz obilet bilet iptali işleminizi kendi başınıza yapamazsınız. Tekrardan biletinizi aldığınız firmaya bilet çıktınız ile giderek obilet bilet iptali yapmanız gerekmektedir.

obilet Bilet Değişim Kuralları Nelerdir?

Seyahatimizi ya da gezmek istediğimiz yerleri herhangi bir sebepten dolayı değiştirmek durumunda kalabiliriz. Fakat obilet bilet iptali yapmadan sadece bilet değişimi mümkün müdür bundan bahsedeceğiz.  Almış olduğunuz biletlerde başka bir firmaya geçiş yapamazsınız, yani firma değişikliği mümkün olmamaktadır. Haliyle sistem güzergah değişimine de izin vermemektedir. Değişikliği sadece aynı firma için aynı yere sadece farklı bir tarih ile değiştirebilirsiniz. obilet bilet iptali yapmadan biletiniz üzerinde değişiklik yapmak istediğinizde eğer yeni alacağınız bilet ile değiştirmek istediğiniz bilet arasında bir fiyat farkı mevcut ise sistem biletinizi değiştirmeye izin vermemektedir.

Her firmanın bilet değiştirme süreleri de farklılık göstermektedir. Sizler obilet bilet iptali yapmadan biletinizi değiştirmek istiyorsanız ekleyeceğimiz linke tıklayarak almış olduğunuz firmanın bilet değişim kurallarını inceleyebilir ve sonrasında bilet değişikliğinizi yapabilirsiniz. https://www.obilet.com/bilet-degisim-kurallari . Yazımızın devamında sizler için obilet bilet iptali nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

obilet Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Almış olduğumuz bir bileti iptal etmek belki de en üzücü olaylardan biridir bizler için. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadığında, işler yolunda gitmediğinde almış olduğumuz o bileti de iptal etmek zorunda kalırız. Biletimizi obilet sayfasından almışsak obilet bilet iptali bizi ilgilendiren kısım olur. Biletimizi obilet uygulaması sayesinde uçak ya da otobüs bileti olarak tercih edebiliriz. İstemediğimiz sebeplerden dolayı biletimizi iptal etmiş olmak hepimizi üzebilir. Çünkü seyahat ertelemek yaşam ertelemeye benzer. Ve göreceğimiz gezeceğimiz birçok yere engel olur. Almış olduğumuz bileti iptal etmek bizi üzse de obilet bilet iptali yapabilmek için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Biletimizi iptal etmeyi istemese de eğer iptal etmemiz gerekiyorsa obilet bilet iptali işlemlerinin de nasıl yapıldığını bilmemiz gerekmektedir. Uçak ya da otobüs biletinizi obilet resmi sayfasından almış iseniz yine obilet bilet iptali işlemleriniz için de obilet internet sayfasına giriş yaparak almış olduğunuz biletinizi iptal edebilirsiniz. Ekleyeceğimiz linke tıklayarak obilet bilet iptali işleminizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Bilet iptali işlemleriniz için link şu şekildedir; https://www.obilet.com/otobus-bileti-sorgulama-ve-iptali

“obilet Bilet İptali” üzerine 4 yorum

  1. çok güzel bir rehber olmuş elinize sağlık obilet.com dan aldığım bileti değiştirdim bu rehber sayesinde

    Cevapla
  2. Burada bilet aldım gidiş dönüş ama ikisinede binemedin Allah bildiği gibi yapsın sizi haram olsun o para

    Cevapla

Yorum yapın