Nevşehir Seyahat Bilet İptali ve İadesi

Nevşehir özellikle gezi seyahatleri için sıklıkla tercih edilen konumlardan biri olmakta ve  Nevşehir Seyahat, bilet almak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.. Online olarak da kolay bir şekilde alınabilen biletler için aynı zamanda iptal ya da iade talebi de yapılabilmektedir. Nevşehir Seyahat bilet iptali ve iadesi için yapılması gereken bazı işlemler yer almaktadır. Belirli şartlara bağlı olarak hareket edilerek iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilebilir.

Nevşehir Seyahat Bilet Nasıl Alınır?

Nevşehir Seyahat üzerinden online olarak bilet almak için firmanın web sitesine girdikten sonra sitedeki yönlendirmelerin takip edilmesi gerekmektedir. İlk olarak seyahat için tarih seçilmelidir. Seçilen tarihe göre gerçekleşecek olan tüm seferler listelenmektedir. Bu seferler arasından saati uygun olan tercih edilebilir. Burada aynı zamanda yolculuğun ortalama olarak ne kadar süreceği de gösterilmektedir.

Tarih ve saat seçimi yapıldıktan sonra koltuk seçme işlemine geçilebilmektedir. Koltuk seçimi sayfasında aynı zamanda biletle ilgili özet bilgi de sunulmaktadır. Özet bilgi kısmında yer alan devam et butonuna tıklanarak ekrana gelen bilet bilgileri onaylanmalıdır. Bu noktadan sonra iletişim bilgilerinin de bulunduğu ödeme kısmına geçilir. Ödeme sırasında alınacak biletin, yolculuğu yapacak kişinin adına alınması önem taşımaktadır. Ödemenin gerçekleşmesiyle birlikte ise bilet alma işlemi tamamlanmış olur.

Nevşehir Seyahat Bilet İadesi Nasıl Yapılır?

Nevşehir Seyahat üzerinden alınan biletlerin iptal edilebilmesi için ilk olarak gerçekleşecek sefere ne kadar zaman kalmış olduğuna bakılmaktadır. Bu noktada iadenin gerçekleşebilmesi için sefer saatine en azından 24 saate kadar iade başvurusunda bulunulması gerekilmektedir. Nevşehir Seyahat bilet iadesi için alınan biletlerin aynı zamanda acenteye götürülmesi de istenmektedir. Eğer satın alınan bilete ait herhangi bir çıktı bulunmuyorsa ve bilet alımları internet üzerinden gerçekleştirildiyse bilgilerin yetkililer tarafından paylaşılması gerekmektedir.

Nevşehir Seyahat tarafından seferden 24 saat öncesine kadar gerçekleştirilmiş olan başvuruların para iadeleri yapılmaktadır. Ancak 24 saatten az bir zaman kalan durumlarda para iadesinin yapılması zorun değildir. Buna karşılık müşteriler, sefer saatlerinden 12 saat öncesine kadar iptal isteklerini acentelere iletebilmektedir. Bu durumda ise Nevşehir Seyahat bilet iptali gerçekleşse de ücrette geri ödeme yapılmamaktadır. Firma bu durumda müşterilerinin yaşayabileceği mağduriyeti ortadan kaldırabilmek adına 12 saatten az bir zaman kala iptal edilmesi gereken biletlerin iadesini almak yerine, biletleri açık bilet haline dönüştürülmektedir. Açık biletler konusunda ise Nevşehir Seyehat’in sunduğu olanak altı aylık süre ile sınırlı olmaktadır. Aynı zamanda açık biletlerde ücret iadesi yapılmamakla birlikte kullanılmamış biletler de altı ayın sonunda kullanışmış olarak kabul edilmektedir.

Nevşehir Seyahat Biletleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nevşehir Seyahat bilet iptali ve iadesi konusunda dikkat edilmesi gereken bir nokta da sefer saatine 6 saat kalmış olan biletlerin iadesi olmaktadır. Bu gibi durumlarda firma tarafından bilet ücretinin %70’i geri ödenmektedir. Bilet üzerinde yazmakta olan hem saat hem de gün bilgilerinin de dikkate alınması gerekir. Bilette yazılı olan gün ve tarih geçerli olduğundan dolayı, yazılı tarihte kullanılmaması durumunda bilet geçersiz olarak kabul edilmektedir. Tarihi ya da saati geçmiş olan biletler için de herhangi bir hak talep edilememektedir.

Nevşehir Seyahat biletleri hakkında önemli bir diğer nokta ise gidiş ve dönüş olarak alınmış olan açık biletlerdir. Bu biletlerin de kullanım süreleri 6 ay ile sınırlı olmaktadır. Bilet rezervasyonlarında ise opsiyon süresine kadar biletlerin alınmış olması gerekir. Biletin alınmaması durumunda rezervasyon işlemi otomatik olarak iptal edilmektedir.

Yorum yapın