Microsoft Abonelik İptali

Microsoft abonelik iptali isteyen herkes kolaylıkla yapabilir. Microsoft kullanıcıları birkaç adımla aboneliklerine son verebilir. Fakat abonelik iptalini yaptıktan sonra Microsoft hesabınız sizin üzerinize kayıtlı olmayacaktır.

Birkaç adımla artık istediğiniz zaman abonelik iptal işlemlerinizi sorunsuz şekilde yapmaya başlayacaksınız. 

Çağımızda artık son sistem yazılımlara fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır. Evde, işyerlerinde Microsoft Office programlarına ihtiyaç duyularak kullanılmaktadır.

Microsoft Office programlarına göz attığımız zaman ise  paket dahilinde kullanıcılara sunulmaktadır.  Buna göre paket içerisinde birçok program yer almakta ve işlerinizi kolaylıkla yapabilmektesiniz. İster ev için istersenizde işyeri için kullanıyor olabilirsiniz.

Her ne amaçla kullanıyor olursanız olun abonelik iptal etme işlemlerini sorunsuz şekilde yapmanız zor olmayacaktır. Özellikle birden fazla hesabı olan kişiler içinde  hesap kapatma yahut aboneliği sonlandırma ihtiyacı söz konusu olabiliyor. Microsoft abonelik sonlandırmaya başvurarak artık ödeme yapmak zorunda da kalmazsınız. 

Microsoft abonelik iptali nedir? Microsoft abonelik iptali nasıl yapılır? Microsoft abonelik iptali için yapılması gerekenler nelerdir? Tüm sorularınızın cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.

Microsoft Abonelik İptali Nasıl Yapılıyor?

Microsoft abonelik iptalini gerçekleştirdikten sonra mutlaka nelerin yapılıp nelerin yapılamayacağı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.  Abonelik sonlandırıldıktan sonra Office programlarını kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat Dosyaları düzenleme yetkiniz ne yazık ki ortadan kalkmaya başlamış olacaktır.

Çünkü dosyaları düzenleme, abone olan kullanıcılar için geçerli bir faktördür. Tüm bunun yanı sıra yararlanamayacağınız bir başka önemli detaylardan biri de abone olmasanız bile belgeleri açarak yazdırabileceksiniz.

Eğer ki ilk 30 gün süre zarfında abone iptali gerçekleştirilirse, o zaman Microsoft tarafından sizlere yenileme ödemenizi yaptıysanız geri iade yapacaktır. Para iadesi talebinde bulunmak adına yapacağınız en iyi çözüm yollarından biri de Microsoft müşteri hizmetleri ile hemen bağlantı içerisinde yer almaya başlamanız olacaktır.

Bu sayede Microsoft Müşteri  hizmetleri tarafından  abonelik işlemlerinizle ilgili teyitlik yapıldıktan sonra hesabınıza geri para iadesi yapılacaktır. Böylece kullanmadığınız abonelik içinde ekstradan bir ücret ödemek zorunda kalmamış olacaksınız. 

Microsoft  Abonelik İçin Uygulanacak Adımlar 

Microsoft abonelik iptali için izleyeceğiniz adımlar son derece basittir. Abonelik işlemlerimi nasıl iptal ederim tarzında kara kara düşüncelere girmenize gerek yok. Microsoft için artık ödeme yapmak istemiyor ve bu yüzden dolayı bir an öncfe aboneliği sonlandırmayı düşünüyor olabilirsiniz. Bu yazımızda kullanıcılar için

Microsoft abonelik iptali nasıl yapılır sorularına karşı anında çözüm bulmaya başlamış olacağız. Bu sayede istediğiniz zaman Microsoft abonelik iptallerinin yapılmasını sağlamaya başlamış  olacaksınız. Abonelik iptali için  yapacağınız ilk adımlardan biri de hemen Microsoft hesabınıza giriş yapmaya başlamanız olacaktır. Microsoft hesabınıza giriş yaptıktan sonra  Hesabı yönet kısmına gelmemiz gerekiyor.

Hesabı yönet sekmesine geldikten sonra ise Hesabı yönet yazılı yere tıklama yapıyoruz. Bu sayfanın hemen alt bölümünde ise  Fatura, ödeme  yöntemlerini görebilirsiniz. Ödeme yönteminizi de bu sayfadan kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Otomatik yenilemeyi kapat kısmını işaretlediğiniz zaman ise bir sonraki ay için  aboneliğiniz yenilenmemiş olacaktır. Aboneliği iptal et bağlantısına tıkladığınız zaman  artık Microsoft aboneliğiniz olmayacaktır. 

Belirtmiş olduğumuz üzere otomatik yenileme tuşunu seçtiğimiz zaman ise otomatik yenilenme işlemini durdurmaya yardımcı olacaktır. İsterseniz  abonelik iptal et bölümünü tıklamadan da yalnızca otomatik yenilenmeyi kapat diyebilirsiniz.

Abonelik işlemleri ödeme yaptıktan sonra aktif hale dönüşeceğinden dolayı hesabı tamamen kalıcı olarak kapatmanıza gerek kalmayabilir. Sayfada yer alan  aboneliği iptal et bölümü de  aboneliği iptal etmeniz konusunda yardımcı olur. 

Neden Microsoft İptali Yapılır?

Microsoft abonelik işlemleri olduktan ve belirli kullanımlar yapıldıktan sonra artık kullanmak istenmeyebiliyor. Doğal  olarak abonelik her ay otomatik şekilde yenilenirken, bu durum belirli bir miktar ücret ödemenize de yol açıyor.

Ücret ödemek istemeyen kişilerde  haliyle  bir süre sonrasında aboneliklerini de iptal etme ihtiyacı içerisinde oluyorlar. Böyle bir durumda da birkaç adım eşliğinde aboneliğinizi çok kolay şekilde iptal etmeye başlamış olursunuz.

Son dönemde sorulan sorulardan biri de abonelik iptalinin gerçekleşmesinden sonra yeniden bir abonelik oluşturmanın mümkün olup olmayacağı diyebiliriz. Bundan sonra  Microsoft aboneliği olsun istemiyor ve iptal ediyorsanız, ileride de tekrardan açar mıyım diye soruyorsanız buna evet yanıtı verebiliriz. Çünkü her ne kadar abonelik işlemlerinizi iptal etmiş olsanız bile istediğiniz zaman  daha sonrasında yeniden Microsoft abonelik oluşturmaya başlamanız zor olmayacaktır. 

Microsoft abonelik nasıl oluşturulur şeklinde kafanızı kurcalayan sorularınız olabilir. O zaman  Microsoft aboneliğinizi onaylatmanız adına da başvuracağınız çözüm yollarının son derece kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Abonelik işlemleri içinde yine hesabınızın yönet bölümüne gelmeniz gerekmektedir. Hesabınızı yönet bölümünden  hemen abonelik işlemleri sayfasına yönelin ve ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapın. Bu sayede izleyeceğiniz bu adımlar sayesinde çok kolay şekilde Microsoft abonelik işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlamış olacaksınız diyebiliriz. Microsoft abonelik aktif hale getirmek adına da istediğiniz ödeme seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz.

Ödemelerle ilgili olarak bir tarih geçme süreci yaşanmadığı müddetçe, ödeme yöntemlerinde değişim yapılabilir. Ödeme yönteminizi değiştirin seçeneği yoksa o zaman  yinelenen ödeme özelliğinin açık olmama durumu söz konusu olabilir. Ödeme yönteminiz kapalıysa o zaman abonelik sona ereceğinden dolayı  ödeme yöntemiyle ilgili olarak bir değişiklik yapamazsınız. 

Yorum yapın