Icloud Abonelik İptali

Konu Başlıkları

Depolama konusunda en iyi çözümler sağlayan Icloud, birçok kullanıcının işine  yaramaktadır. Aygıtınızı kaybetseniz bile Icloud kullanmaya başlayarak çok kolay şekilde bulmanıza yardımcı olur. Pek çok farklı işlevselliği yerine getirmiş olduğundan dolayı tercih edilmektedir.

Kullanıcılarda artık Icloud abone olarak hizmetlerinden yararlanmaya başlamaktadır. Özellikle çağımızda artık bu tür faaliyetlerin bir hayli fazla ihtiyaca dönüşmüş olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bulut sistemler üzerinden her bir  aygıtı kolaylıkla bulmaya başlamış oluyoruz.

Icloud abonelik iptali nedir? Icloud abonelik iptali nasıl yapılır? Icloud abonelik iptali hakkında bilmeniz gereken tüm ayrıntılar yazımızın devamında yer almaktadır.

Icloud Aboneliği

Iphone ve Ipad kullanan birçok kişi tarafından Icloud başvuruluyor. Cep telefonlarınızla ilgili olarak müzik, resim, video, dosya gibi hemen her şeyin saklanmasına yardımcı olur. Böylelikle bu tür dosya ve belgeleri aradığınız zaman daha sonrasında zorluk yaşamadan bulursunuz. Kısaca tabir etmek gerekirse belge ve dosyaların kayıp sorunlarını çözmeye en güzel şekilde yardımcı olmaktadır.  Dosya ve belgelere daha sonrasında ihtiyaç duyulabiliyor.

Haliyle cihazınızda bu tür dosya ve belgeler istendiği zaman ise bulma konusunda zorluk yaşanabiliyor. Cihazlardan silinen müzik, resimleri tekrardan bulmak artık Icloud aracılığıyla daha da kolay hale dönüşür. Bu sebepten dolayıdır ki pek çok kişi artık Icloud abonelik işlemlerini gerçekleştirmektedir. 

Icloud Abone Neden Olunur, Ne İşe  Yarar?

Cep telefonlarımızla ilgili olarak pek çok işlemler yapmış olduğumuz bir gerçektir. Fakat daha sonrasında verilerimize ulaşma konusunda bazı sıkıntılar içerisinde olabiliyoruz. Belge ve dosyaya dair kayıplar şüphesiz en çok istemediğimiz  konulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Tüm bunların yaşanmaması adına Icloud aboneliği gerçekleştirerek veriler   kaybolsa bile bulma konusunda zorluk yaşamıyoruz. Aygıtın sorunsuz şekilde bulunmasına yardımcı oluyor.  Icloud aboneliği gerçekleştirdikten sonra ise aygıtlarınız her ne kadar kaybolsa bile  sorunsuz şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır. 

Tüm aygıtların hemen hepsini güncel şekilde tutmaya yardımcı olacaktır.  Eğer ki aboneliğiniz aktif değilse o zaman aygıtlarında güncelliğini koruması çok da mümkün olabilecek konulardan biri değildir. Bu sebepten dolayıdır ki sizlerde güncelliğin korunması adına  Icloud aboneliğe başvurmalısınız. Fakat abone olan kişiler daha sonrasında  ödeme yapmak istemiyor. Bu sebepten dolayıdır ki aboneliği sonlandırma isteği içerisinde olabiliyor.

İşte böyle anlarda hangi yolların izlenmesi gerektiği de merak edilen bir başka konulardan biri olarak ön plana çıkar. Icloud abone  iptali nasıl yapılır, hangi yollara başvurulması gerektiği konusunda da bir bilgi sahibi olmaya başlamanız lazım. Çok yönlü olduğundan dolayıdır ki pek çok kişi kullanırken büyük bir memnuniyet duyar. Böylece birden farklı işlerin yapılmasına yardımcı olur. 

Abonelik  aktif hale dönüştürme işlemlerinden tutunda abonelik iptaline kadar artık neyi istiyor olursanız olun gerçekleştirmeniz mümkündür. Nasıl aboneliği aktif ederken basit adımlarla yerine getiriyorsanız aynı durumun abone iptalleri konusunda da geçerli olduğunu söylemek isteriz. 

Icloud Abonelik İptali İşlemlerinin Gerçekleşmesi 

Icloud abonelik iptalini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun içindir ki birkaç adımları sırasıyla denemeye başlamanız lazım. Bu adımları  yaptıktan sonra ise Icloud ile ilgili olarak size ait bir abone olma durumu söz konusu olmayacağını da belirtmek isteriz.

Icloud ile ilgili olarak abone iptal sürecinin gerçekleşmesi adına izleyeceğiniz çözüm yollarının şu şekilde olduğunu belirtmeye başlayabiliriz. Buna göre;

İlk olarak Windows açma işlemlerinin yapılması gerekir. 
Windos açma sonrasında Icloud bölümüne gelmeliyiz 
Saklama alanı planı değiştir sekmesine tıklıyoruz 
Ardından düşürme seçenekleri tıklaya basıyoruz 
Apple kimlik parolasını girmelisiniz
Yönet bölümüne tıklıyoruz
Farklı bir plan seçimi yapıldıktan sonra ise en son olarak bitti bölümüne tıklıyoruz. 

Yukarıda adımları  yapmış olduğunuz taktirde  abonelik işlemlerinizi sorunsuz şekilde sonlandırma şansına sahip olmaya başlayacaksınız diyebiliriz. 

Icloud Abonelik İptali İçin Bilinmesi Gerekenler

Icloud abonelik iptali gerçekleştirdikten sonra ise daha sonrasında yeniden bir abonelik süreci olsun istiyorsanız yapabilirsiniz. Icloud işlemleriyle ilgili olarak abonelik sonlandırmalarınızı başarıyla yapabilirsiniz.

Böylelikle istenmeyen herhangi bir olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmayacaksınız. Icloud abone iptalinden sonra  yeniden abonelik oluşturabilirsiniz. Fakat Icloud kullanmanın size sağlayacağı yararların bir hayli fazla olacağını belirtmek isteriz. Bunlar nelerdir diye incelediğiniz zaman ise fotoğrafları, takvim ve konum paylaşma işlemlerini çok kolay şekilde yapmanıza olanak tanır.

Icloud kullanarak paylaşımlarınızı dilediğiniz zaman zarfı içerisinde de sorunsuz şekilde yapmanız mümkündür. Icloud girme konusunda da merak ettiğiniz bazı önemli ayrıntılar söz konusu olabilir. Bu konuyla ilgili olarak da  bir açıklama yapmaya başladığımızda ise Apple kimliğinizi oluşturarak çok kolayca giriş  işlemlerin yapılmasını sağlamaya başlamış olacaksınız. 

Icloud ile bundan böyle pek çok şeyleri kaydetmeniz  mümkündür. Aygıt ayarları, Film rulosunda yer alan fotoğraflardan tutunda uygulama verilerine kadar her şeye saniyesinde ulaşmaya başlamanız hiç zor olmaz. Zil sesleri, takvim, konum paylaşma gibi birçok şeyleri saklar ve paylaşma imkanı sağlar. Kısaca  geniş bir  yelpazeye yayılan fonksiyona sahip olan Iclodu kullanmak sizlere büyük bir kolaylık sağlamaya neden olacaktır. Ayrıca tercihe bağlı olarak da Icloud hesabınızla ilgili olarak çeşitli değişiklikler yapmaya başlamanızda mümkündür. 

“Icloud Abonelik İptali” üzerine bir yorum

  1. ıcloud aboneliğimi iptal etmek istiyorum tlf ile ulaşamadım mail ile veya telefon ile ulaşabilirmisiniz

    Cevapla

Yorum yapın