Google Play Ödeme İptali

Google play, birçok uygulamaları kapsayan ir platformdur. Öyle ki buradan istediğiniz pek çok uygulamaları gerek ücretli gerekse de ücretsiz şekilde indirmeniz mümkün oluyor. Ücretli yararlanmış olduğunuz uygulamalar olabilir. Doğal olarak aylık ya da senelik bazında ödemeler yapmanız gerekebilir. Böyle bir durumda Google play ödeme kesintisiz anında banka hesabınızdan yapılır.

Fakat bazı kullanıcılar, bir süre sonra kullanmak istemediklerinden dolayı iptal yolunu seçmeyi daha doğru buluyor. Google Play uygulaması üzerinden bundan sonra sizlerde aktif ettiğiniz üyeliğiniz varsa pasif hale sorunsuz şekilde dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Bu sayede her ay düzenli olarak ödeme kesintisiz gibi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız.

Şüphesiz ki tüm bunları gerçekleştirmeniz adına mutlaka yapmanız gereken işlemlerden biri de iptalinin nasıl yapılacağını bilmeniz olacaktır. İptal işlemi bildikten sonra ise önünüzde hiçbir şekilde engel durumu söz konusu olmaz. Tam aksine sizlerde artık iptali gerçekleştirerek, ödeme yapma gibi bir zorunluluk içerisine girmezsiniz. 

Google play uygulamasını artık aktif şekilde kullanmıyorsanız, iptal etme zamanı gelip çatmış demektir. Üstelik uygulama iptal işlemlerini de bundan sonra çok kolay şekilde yapmaya başlayacaksınız.

Google play için hemen sizlerde Google play ödeme iptali işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayın. Bunun için hangi yolları izleyecek olduğunuzu mutlaka bilmelisiniz. Yapmanız gereken ise doğru adımları sırasıyla uyguladıktan sonra ise üyelik işlemlerinizi pasif hale dönüştürmeye başlamak olacaktır.

Google play ödeme iptali nasıl yapılır? Google play ödeme iptali işlemleri nelerdir? Google play ödeme iptali hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar yazımızın devamında yer almaktadır.

Google Play Ödeme İptali İşlemleri

Google play ödeme iptal işlemlerini yapmak isteyen kişiler, basit birkaç adım sonrasında  iptalini gerçekleştirebilir. Google play üyeliğinizi pasif hale döndürmeniz sonrasında ise artık düzenli şekilde ödeme yapmanızı gerektirecek bir durum söz konusu olmayacak. Tam aksine görünürde aktif olan bir hesabınız olmaz.

Yeniden Google play üzerinde ki uygulamaları satın almak istediğiniz zaman ise ödeme yapmanız gerekecektir. Ödeme işlemi yapıldıktan sonra ise o zaman yeni baştan hesap aktif şekilde görülmeye başlanmış olacaktır. Google play ödemelerinizi bundan sonra sizlerde yapmak istemiyorsanız o zaman Google play ödeme iptali için hangi yolları izlemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

  • Android telefon ya da Tablet üzerinden hemen Google Play uygulamasını açmalısınız
  • Giriş yapmanız ardından menü abonelikler bölümüne gelin
  • İptal etmek istediğiniz abonelik hangisi ise onu seçmeniz gerekecek
  • Abonelik iptal et yazısına tıklayın
  • Devamında yapmanız gereken talimatları uygulayın.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları sırasıyla yaptığınız zaman ise Google play uygulamasına dair ödeme iptallerinin sorunsuz olarak yapılmasını sağlayacaksınız. Bu işlemi yapmanız sonrasında ise sizlerden herhangi bir kesinti durumu olmayacaktır.

Çünkü aktif görülen bir abonelik durumu söz konusu olmaz. Eğer ki uygulama üzerinden yeni bir abonelik daha satın alma işlemleri yapmaya başlarsanız o zaman ödeme yapmanız gerekecektir. Abonelik ise tekrardan aktif şekilde görülecektir. İptal etmek istediğiniz zaman izlemeniz gereken pratik adımlar bu şekildedir. Bu sayede Google Play uygulaması aktif olmayacaktır.

Google Play Para İadesinin Yapılması

Google Play para iadesi yapılma işlemleri sorunsuz şekilde gerçekleşir. Hesabı satın aldıktan sonra kullanmadan paranızın geri iade yapılmasını sağlayabilirsiniz. Doğal olarak yapmanız gereken adımların neler olacağını da bilmek isteyeceksiniz. Yapmanız gereken ise hemen play google sayfasına girmenizdir.

Daha sonrasında ise iade etmek istediğiniz siparişiniz varsa, onu iade etmek adına tıklayabilirsiniz. Sipariş işlemlerinde, geri ödeme veya sorun bildire tıklamanız yeterli olacaktır. Form doldurma Google Play uygulamasına dair artık sizlerde iptal yoluna başvurabilirsiniz.

Google Play Ödeme Yapmak

Google play uygulaması ile ilgili olarak merak edilen faktörlerden bir diğeri de ödeme işlemleri olduğunu söyleyebiliriz.  Google play üzerinden ödeme işlemleri için yapmanız gereken ise şu yolları izlemeye başlamanızdır.

  • Android, tablet veya bilgisayardan   Google Play Store uygulamasının açılmasını gerekecek.
  • Menü ödeme yöntemlerine geçiş yapmanız gerekecek
  • Ödeme yönteminin hemen alt kısmında ekle yer alıyor. İstediğiniz ödeme yöntemlerinden birini de ekleyebilirsiniz.
  • Yeni ödeme de Google hesabınıza eklenmiş olacak.

Google Play Otomatik Ödeme İptali

Google play uygulamasını sizlerde otomatik şekilde ödüyorsanız artık iptal işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Google play otomatik ödeme iptali sorunsuz şekilde yapmanız mümkündür. Her ay otomatik ödemelerden sıkıldıysanız o zaman iptal etmenin zamanı geldi demektir.

Google play uygulamasında hangi aboneliğiniz olursa olsun iptalini gerçekleştirmeniz hiç zor olmayacak.  O halde hemen sizlerde Google play otomatik iptal yoluna başvurun. Hesabınızdaki her ay kesintinin yapılmamasını sağlayabilirsiniz.

Android üzerinden otomatik ödeme için kayıtlı olabilirsiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken ise aboneliği sonlandırmanızdır. Abonelik sonlandırma işlemi kolayca yapılır. Abonelik iptal et kısmını tıkladığınız zaman ise aktif görülen aboneliğinizi sonlandırmış olursunuz. Fakat bu yola başvuracak olan kişilerinde bilmesi gereken bazı durumlar kalacak. Onlardan biri de, abonelik sonlandırma işlemi sonrasında uygulamayı kullanamaz hale getireceksiniz. Uygulamayı tekrardan kullanmanız adına da yeniden üyelik satın alma işlemlerine başvurmanız gerekecektir. İptal işleminizin gerçekleşmesinden sonra ise mailinize bir onay bildirimi gelecektir.

Yorum yapın