Çiçek Sepeti Sipariş İptal ve İade

Konu Başlıkları

Siz de çiçek sepetinden verdiğiniz bir siparişi iptal etmek veya elinize ulaşan ürünü iade etmek mi istiyorsunuz? Bu yazımızda sipariş iptal etme, ürün geri iade etmek gibi sorularınızı cevapladık.

Çiçek Sepeti online çiçek, hediye ve gurme hediye gönderim hizmeti veren bir sitedir. Özel günlerde pek çok kişi tarafından sevdiklerine minik sürprizler yapmak için günümüzde sıkça kullanılmaktadır.

Çiçek Sepeti Sipariş İptal Edilir Mi?

Çiçek sepeti üzerinden alınan bir ürünün sipariş henüz hazırlanma aşamasındayken veya kargoya verildikten sonra iptal edilmesi mümkün.

Çiçek Sepeti üzerinden aldığınız bir ürün için Cicrk sepeti siparis bölümünden iptal etmek istediğiniz siparişle ilgili işlem yapabilirsiniz.

Sipariş henüz hazırlanıyor ise iptal edebildiğiniz gibi gönderiniz kargolanmışsa kargoyu açmadan geri gönderme hakkınız bulunmaktadır.

Çiçek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Çiçek Sepeti alışverişlerinizi iptal edebilmeniz için iki yol mevcut. İlk olarak ciceksepeti.com üyeleri müşteri hizmetleri üzerinden sipariş iptalini gerçekleştirebilir.

İnternet sitesi üzerinden siparişinizi iptal etmek isterseniz aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 1. Çiçek Sepeti sitesinde hesabınızla giriş yapın
 2. Sağ üst kısımda yer alan siparişlerim butonuna tıklayın
 3. Henüz işleme alınmamış siparişlerinizi buradan iptal edebilirsiniz
 4. Eğer ürününüz kargoya verildiyse kargoyu teslim almadan geri gönderebilirsiniz.

(Ürünün tahmini geri dönüş süresi 1-3 iş günüdür. Kargo incelendikten sonra sipariş iptal edilerek iadesi yapılacaktır.)

Sipariş takip kısmından sipariş takibi yaparak kargonuz geldiğinde teslim almadan gönderebilirsiniz.

Çiçek Sepeti Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

Çiçek Sepeti üzerinden aldığınız ürünleri iade edebilirsiniz. Çiçek Sepetinin iade durumları için kolay iade politikası mevcut.

Ürünlerinizi teslim aldıktan sonraki 14 iş günü içerisinde ciceksepeti ürünlerinizi iade edebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 1. Çiçek Sepeti sitesinden hesabınızla giriş yapın veya mobil uygulamaya giriş yapın.
 2. “Siparişlerim” kısmına giriş yapın.
 3. “Siparişlerim” kısmında iade etmek istediğiniz siparişin yanında bulunan “Sipariş İptal Et” butonuna tıklayın
 4. İade nedeninizi seçin
 5. Ekranda gösterilen iade kodunu ve kargo firmasını not alın. Oluşturduğunuz iade koudunu 7 iş günü içerisinde kullanmalısınız.
 6. İlgili kargo firmasının en yakın şubesine giderek iade etmek istediğiniz ürünü; tüm aksesuarları, orijinal kutusu, fatura veya irsaliyesi ile birlikte ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
 7. İade ürün anlaşmalı satıcıya ulaştıktan sonraki 2 iş günü içerisinde kontrol edilip onaylanacaktır.

Ücret iadesi, iade onaylandıktan sonraki 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Ücret iadesi gerçekleştirildiğinde SMS veya E-posta yoluyla bilgilendirme alacaksınız.

Çiçek Sepeti Para İadesi Nasıl Yapılır?

Çiçek Sepeti üzerinden aldığınız ürünleri iptal/iade işlemlerinde eğer siparişinizi kart ile verdiyseniz, iptal/iade işleminizin onaylandığı gün bankanıza geri ödeme yapılmaktadır. Bu iadenin dekontu size E-posta yoluyla iletilir.

Eğer siparişinizi Havale/EFT yöntemiyle yaptıysanız iptal/iade işleminizin onaylanmasının ardından ç,cek sepeti hesabınıza Havale/EFT yöntemiyle ödeme yapılacaktır.

Çiçek Sepeti İletişim Numarası

Çiçeksepeti çağrı merkezi 0 850 222 00 73 telefon numarası üzerinden müşterilerine hizmet sağlamaktadır.

Buradan iadem nerede gibi sorularınıza cevap alabileceğiniz gibi sipariş iptal/iade işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Pek çok sorunuza net cevaplar alabilirsiniz.

Yorum yapın