Amazon Üyelik İptali

Avrupa da olduğu kadar artık ülkemizde de popüler hale dönüşen platformlardan biri amazon olmuştur. Amazon üzerinden artık ürün ve hizmet tanıtımları, satış yapmak, mağaza açmak, kazanç sağlamak bir hayli kolay hale gelmiştir. Dünyaya kapılarını ardına kadar açmak isteyen pek çok vatandaşımız artık amazon  sitesinde yer almaya başlamaktır.

Amazon üyeliğinin olması beraberinde pek çok fırsatlardan yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü amazon, kullanıcılara yönelik olarak pek çok kolaylıklar sunmaya devam eder. Bu sayede sizlerde artık dilediğiniz zaman zarfı içerisinde kolayca satış yapma ayrıcalığına sahip olmaya başlarsınız. Dünyanın bakıldığı zaman şüphesiz en büyük ve gelişmiş e ticaret sitesi denildiği zaman karşımıza amazon çıkıyor.

E ticaret sitesi içerisinde pek çok işlemleri yapmak zor olmuyor. En önemlisi de kısa süre içerisinde bir marka haline dönüşmeye başlamanız ise sizin elinizde olacak. Markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlemeniz konusunda bir aracı rolü üstlenmeye neden olur. Son derece pratik bir uygulama olduğundan dolayı kullananlar zorluk yaşamıyor. Amazon kanalı üzerinden her ne isterse istesinler anında gerçekleştirme şansına sahip oluyorlar. 

Amazon üyeliği yaparak birden farklı fırsatları değerlendirme altına almaya başlamanız hiç zor olmaz. Tam aksine çok kolay şekilde ne yapmak istiyor olursanız olun yapacaksınız. 

Amazon üyelik iptali nasıl yapılır? Amazon üyelik iptali yapılır mı? Amazon üyelik iptali ve daha fazlası yazımızın devamında yer almaktadır.

Amazon Avantajları Nedir, Üyelik İşlemleri 

Ülkemizde  amazon üzerinden hem alım hem de satın yapmak isteyen her bir vatandaşımız da sorunsuz olarak üyeliğini gerçekleştirmeye devam edebilir. Böylece olası bir istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalmaz. Tam aksine amazon kanalı üzerinden bundan böyle neyi yapmak istiyor olursa olsun çok kolay şekilde sağlama şansına sahip olacaktır.

Amazon bakıldığı zaman hem satıcı açısından olsun hem de alıcı açısından olsun çok büyük kolaylıklar sağlamaya yardımcı olur. Bundan böyle alıcılar da amazon üzerinden rahatlıkla alışveriş  yapma keyfini yaşar. Satıcı açısından baktığımız zaman ise bir bakıma kazanç kapısı devreye girmiş olacaktır. İhtiyaçlarının çok kolay şekilde karşılanması sağlanmaya başlanmış olacaktır.

Ürünler amazon deposuna sorun yaşanmadan gönderilir ve yeni alıcılarda bulunmaya başlanmış olunur. Üstelik dünyanın pek çok yerinde de mağazanızı oluşturmaya başlamanız zor olmayacak. Amazonun çok fazla avantaj içermesinden dolayı üyelik işlemleri haliyle her geçen gün daha fazla artmaya devam eder.

Amazon üyelik konusunda sizden istenen birtakım bilgileri sisteme girmeniz gerekir. Birkaç adım eşliğinde istenen bilgileri de sisteme girmeniz dahilinde sorunsuz olarak kayıt işlemlerinin yapılmasını sağlamaya başlarsınız. Amazon da artık güvenli şekilde alışverişler yapmaya başlamak sizin adınıza zor olmayacak.  O halde hemen sizlerde Amazon dünyası içerisinde yer almaya başlayarak da avantajlarından yararlanmaya başlamış olun. 

Amazon Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Amazon kanalında üyelik işlemlerinizi yapmış olabilirsiniz. Fakat bir süre sonrasında ise üyeliğinizi iptal ettirmeye karar vermiş olabilirsiniz. O zaman yapmanız gereken adımlarında son derece kolay olduğunu belirtmek isteriz. Buna göre sizlerde istediğiniz zaman dilimi içerisinde amazon da kayıtlı olan üyeliğinizin iptal edilmesini sağlayabilirsiniz. Amazon üyelik iptali birkaç adıma başvurarak da sorun yaşanmadan gerçekleşecektir.

Bu sayede sitede size ait olan bir üyelik durumu söz konusu olmaz. Bu sayede kayıtlı olan hesabınızın kalıcı olarak silinme işlemini gerçekleştirmeye başlamış olursunuz. Hesap kapatma işlemi yapıldıktan sonra ise bir daha ki süreç içerisinde erişim durumu söz konusu olmaz.

Bu sebepten dolayıdır ki amazon üyeliğinizi gerçekten sonlandırmak isteyip istemediğinize dair bir karar vermeniz gerekebilir. Hesap kapatma işlemi sonrasında ise ne başkaları ne de siz hesabınıza yeniden erişim yapma hakkına sahip olmayacaksınız. 

Amazon üyelik iptalini yapmak adına ilk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş işlemini başarılı şekilde gerçekleştirdikten sonra ise hesaplar bölümüne girin. Burada zaten hesabınızla ilgili olarak pek çok bilgileri bulmanız mümkündür. Ekranın hemen sol köşesinde üyeliğe son ver yazısını göreceksiniz. Bu bölüme tıklarsanız eğer amazonda ki üyeliğinizin kalıcı olarak sonlandırılmasını sağlarsınız.

Böylece sizin adınıza açılmış olan herhangi bir kayıt durumu söz konusu olmaz. Eğer ki bu işlemden sonra yeniden amazon üyeliğini oluşturmak istiyor olursanız yapabilirsiniz. Fakat sistemde e postanız kayıtlı olacağından dolayıdır ki yeni bir üyelik   durumunda farklı bir e posta girmeniz gerekebilir. 

Amazon Üyelik İptali Hakkında 

Amazon üyelik kapatma çok kolay şekilde yapılır. Öyle ki sistemde yer alan Türkçe dil seçeneği sayesinde hesap kapatma adımlarını  kolayca takip etmeniz zor olmaz. Dünya çapında kullanılan site markasına ait herhangi bir kaydınız olmamaya başlayacaktır.

Hesabınızla ilgili olarak silme yaparken bazı konuları da atlamamanız gerekir. En önemlisi müşterilerinize yollamış olduğunuz siparişler tamamlandı mı takibi yapılmalıdır. Çünkü bunların yapılmayarak site kapanma  durumu söz konusu olabilir. Neden derseniz, bu kapatma işlemi geçici değildir. Tamamen kalıcı olarak kapatıldığından dolayı bunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Kullanıcılar kapatma işlemleri sonrasında ise aynı bilgiler üzerinden amazon sitesine giriş ne yazık ki yapamayacaklardır. Hesap kapatma yapabilmeniz adına siteye mutlaka girişin yapılması gerekeceğini belirtmek isteriz. 

Yorum yapın