Aliexpress Sipariş İptali

Konu Başlıkları

Hemen hemen tüm müşterilerine her zaman daha kaliteli hizmet sunmaya özen gösteren AliExpress’in her zaman para iade garantisi vardır. Kullanıcılar tarafından sık sorulan Aliexpress sipariş iptali sorularına yanıt olacağız. Alıcı korumasının bir parçası olarak tüm kullanıcılara %100 para iade garantisi sunan Aliexpress sipariş iptali garantisi sunar. Paranızı geri almak için Aliexpress sipariş iptali adımlarını takip edin.

Aliexpress Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Online satış pazarları aracılığıyla alışverişlerimizin yerine getirilmesi bazen bize olumlu getiriler getirse de pişman olacağımız alışverişler yapmış olabiliriz. Birçok çevrimiçi mağazanın satın alma sonrası iptal politikası olsa da, geri ödemenizde bazı zorluklar vardır. Ancak ürün siparişlerinizi Çinli bir alışveriş devi olan Aliexpress sipariş iptali kolayca yapılabilir ve %100 geri ödeme alabilirsiniz.

Aliexpress sipariş iptali için gerekli adımlar:

 • İlk olarak Aliexpress sitesi üzerinden siparişlerin sekmesine giriniz.
 • Siparişlerim bölümünden iptal edilmesini istediğiniz ürünü bulun.
 • Siparişinizin satıcı tarafından kargoya verildiğinde emin olduktan sonra siparişi iptal et yazısına tıklamanız gerekiyor.
 • Karşınıza çıkan ekranda sipariş iptali sebebinizi seçerek işlemi sonlandırın.

Satıcı Geri Ödeme Yapmayı Red Ederse Ne Yapabilirim?

Bazen satıcı bir siparişi iptal etmeyi reddedebilir. Ürünü ya yolladı ya da para kaybetmek istemiyor. Satıcının paketinizi göndermesi durumunda, 5 iş günü içinde size takip numarasını vermesi gerektiğini lütfen unutmayın.

Siparişinizi henüz göndermedilerse, Aliexpress sipariş iptali için siparişlerim bölümünden geri ödeme talep edin. Satıcı, ürünü zaten göndermişse veya satıcı dürüst değilse, yalnızca anlaşmazlık seçeneği altında ve yalnızca ürün posta hizmeti sistemleri tarafından takip edildikten sonra iade alınabilir. Tüm şartları yerine getirmenize rağmen satıcı iptal talebini kabul etmiyorsa anlaşmazlık (dispute) açabilirsiniz.

Aliexpress Sipariş İptali Hangi Şartlarda Kabul Edilir?

Aliexpress üzerinden satın alınan bir ürün veya ürün siparişlerini birçok farklı nedenden dolayı iptal edebilirsiniz. Aliexpress.com’un web sitesi hüküm ve koşullarına uygun olarak müşteriler, ürün siparişlerini kolayca iptal edebilir. Tamamen müşteri odaklı bir hizmet sunan Aliexpress sipariş iptali ve iade politikası sunar.

Kullanıcıların bir siparişi iptal etmeyi seçmelerinin nedenleri arasında;

 • Fiyat farkı,
 • Yanlış sipariş,
 • Yanlış beden, miktar, malzeme, beden ve renk seçimi,
 • Fikir değişikliği
 • Uzun işlem süresi,
 • Stoklar eksikliği,
 • Satıcı ilgisizliği,
 • Tercih ettiğiniz gönderim yöntemini kullanmama.

Yukarıda listelenen iptal nedenlerinden, uygun nedeni seçerek paranızın tamamını veya bir kısmını geri alabilirsiniz. Sipariş sonrası Aliexpress sipariş iptali işlemi için ürünün kargoya verilmemiş olması gerektiğini unutmayın.

Aliexpress Kargo Takip Aşamaları Nelerdir?

AliExpress, satın aldığınız ürünlerin kargo takip süreçlerini 4 adımda değerlendirir. Satın alma işleminizi gerçekleştirdiğiniz “Siparişlerim” bölümüne giriş yaparak gönderi durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Siparişlerim bölümündeki “Kargo Bilgileri” kısmına tıklayarak Aliexpress kargo takip sürecini takip edebilirsiniz. “Hazır olmak için istek gönder”, “Kalkış ülkesi”, “Varış ülkeye ulaştı”, “Teslimat başarılı” bilgiler Aliexpress bilgi sayfasında bulunabilir. Talimatları takip ederek ürününüzün Çin’den Türkiye’ye teslimatını kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Siparişler ortalama 60 ila 90 gün içerisinde teslim edilirken bazı ek durumlarda ürünlerde gecikmeler yaşanabilir.

Aliexpress Teslimat Süresi

AliExpress.com’un en büyük avantajlarından biri olan teslimat süreçleri, ürünleri dünya çapında birçok farklı noktaya sevk edebilmesidir. Teslimat süreçleri, müşterilerin ürünleri takip etmesine ve kargo ile ilgili detaylı bilgi almasına olanak tanır. Aliexpress dünya çapında geniş bir ürün yelpazesi sunsa da, diğer çevrimiçi mağazalara kıyasla son derece hızlı, güvenilir ve sorunsuz bir teslimat süreci sağlar.

Müşteriler, Aliexpress üzerinden satın aldıkları ürünlerin 60-90 gün içerisinde teslim edileceğini bilseler de 20. günden itibaren ürünler için endişelenmeye başlarlar. Hatta bazı müşteriler, ürünlerinin nerede olduğunu öğrenmek için kurye uygulamasında oturum açarlar.

Aliexpress Sipariş Durumu

AliExpress, satın aldığınız ürün veya ürünler için siparişleri takip etmenize olanak sağlar. AliExpress, siparişinizin nerede olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için, siparişinizin durumuyla ilgili size rehberlik eder. Siparişinizin durumunu Aliexpress sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Ödeme Bekleniyor: Sipariş verdiğiniz ve henüz ödeme yapmadığınız anlamına gelir. Ödemeniz tamamlanana kadar Aliexpress sipariş durumunuzu görüntüleyemezsiniz.

Ödeme Doğrulaması Bekleniyor: Bu durum, ödemenin işlendiğini, ancak ödemenin henüz satıcıya ulaşmadığını gösterir.

Sevkiyat bekleniyor: Bu, ödemenizin başarıyla işlendiği ve ürünlerin sevkiyata hazır olduğu anlamına geliyor. Bu yazıyı gördükten kısa süre sonra siparişiniz kargoya verilecektir.

Teslimat: Bu, siparişinizin satıcı tarafından uygun kargo firmasına teslim edildiği ve Aliexpress parsel sistemini kullanarak takip edebileceğiniz anlamına gelir.

Sipariş tamamlandı: Bu seçenek, satın alınan ürünlerin doğru adrese teslim edildiği ve başarıyla tamamlandığını anlamına gelir. Dilerseniz satıcıya puan verebilir ve yorum yapabilirsiniz.

Aliexpress üzerinden satın alma işlemlerini gönderme sistemi yukarıda açıklandığı gibidir. Yukarıda bahsettiğimiz adımlar, siparişinizin sorunsuz bir şekilde teslim edildiği anlamına gelir, ancak sipariş durumu için “dondu”, “iptal edildi” veya “kapatıldı” gibi durumlar fark ederseniz, lütfen satıcıyla bağlantı kurmayı unutmayın. Bu, bir şeylerin yanlış olduğu ve para iadesi talep edebileceğiniz anlamına gelir.

Yorum yapın