Tivibu Üyelik İptali

Tivibu 2010 yılında Türk Telekom tarafından sunulmuş olan dijital TV platformudur. Tivibu sayesinde yerli ve yabancı pek çok kanal ve sinema tarihinin en yeni ve en beğenilen filmleri evinizde rahatça izleyebilirsiniz. Tivibu üyeliğinizi kullanmıyorsanız ve iptal etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Tivibu üyeliği nasıl iptal edilir? Tivibu üyeliğini iptal etmek için yapılması gerekenler nelerdir? vb. merak ettiğiniz bütün soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Tivibu üyelik iptalinden önce tivibu üyeliği hakkında bilgilendirme yapacağız. Tivibu’yu 3 başlık altında toplayabiliriz. Bunlar;

 • Tivibu Web
 • Tivibu Cep
 • Tivibu Ev

Tivibu Web

Tivibu Web ile bilgisayarınız üzerinden yerli ve yabancı pek çok TV kanalına ulaşabilir ve canlı yayınları istediğiniz zaman durdurup geri alabilirsiniz. Ayrıca binlerce film, dizi, belgesel, çocuk ve müzik içeriğine istediğiniz an da ulaşabilirsiniz.

Takip ettiğiniz ve kaçırdığınız yerli dizileri 1 hafta süresince kaydetmenize gerek kalmadan tekrar seyredebilirsiniz. Tivibu Web’in tüm bu özellikleriyle keyifle dilediğiniz şeyi izleyerek televizyon izlemenin tadını çıkarabilirsiniz.

Tivibu Cep

Tivibu Cep ile TV’niz siz nerde isterseniz yanınızda. İster yolda ister okulda ister serviste ister öğle yemeğinde artık siz nerede isterseniz TV’niz yanınızda. Tivibu Cep tivibu Web ile aynı şekilde özelliklere sahiptir.

Tivibu Cep ile de yerli ve yabancı onlarca TV kanalına ulaşabilir canlı yayınları istediğiniz zaman durdurup geri alabilirsiniz. Yine aynı şekilde pek çok film ve diziye istediğiniz an ulaşabilir, kaçırdığınız yerli dizileri 1 hafta süresince kaydetmenize gerek kalmadan tekrar seyredebilirsiniz.

Tivibu Ev

Tivibu Ev’de tivibu Web ve tivibu Cep ile hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. En önemli farklı tivibu Ev sadece evde kullanılmaktadır. Bunun dışında istediğiniz dizi ve filmleri seyredebilir, dizileri izlerken ileri ve geri sarabilirsiniz. HD görüntü ve 5.1 Dolby Digital ses kalitesiyle sinema keyfine en yakın TV deneyimini tivibu Ev ile yaşayabilirsiniz.

Tivibu Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Dijital TV platformu olan tivibu’nun bugün milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Bu kullanıcılardan tivibu üyeliğini iptal etmek isteyenler için iki yol bulunmaktadır. Bunlar şöyledir;

 • Türk Telekom şubelerine giderek
 • Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak

Türk Telekom şubelerine giderek tivibu üyeliğini iptal etmek istediklerini söylediklerinde gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Kişisel bilgileriniz ve abone numarasının olduğu bir dilekçe doldurulmaktadır. Dilekçenin altına imza ve tarih atarak tivibu üyelik iptali için başvuruda bulunmuş oluyorsunuz. Türk Telekom şubelerine gitmenin yanı sıra Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak da tivibu üyelik iptalini gerçekleştirebilirler.

Türk Telekom müşteri hizmetlerinin telefon numarası 444 5 375 dir. Müşteri hizmetlerini aradığınızda önce 6 sonra da 1 rakamını tuşlayıp tivibu’ya giriş yapmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisi yapacağınız görüşme öncesinde hat sahibinin siz olduğunu teyit etmek için size kimlik bilgilerinizle alakalı birkaç soru soracaktır. Bu sorulara verdiğiniz doğru cevaplar sonrasında müşteri temsilcisi ile neden görüşme yapmak istediğiniz söylemelisiniz. tivibu üyelik iptali için aradığınızı burada belirtmeniz gerekmektedir.

Müşteri temsilcisi de bu isteğinize yönelik online olarak tivibu üyelik iptal başvurusu oluşturmaktadır ve yedi gün içerisinde tivibu üyeliğinizin iptali gerçekleşmektedir.

Tivibu Uydu Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Yazılı talebiniz Türk Telekom tivibu’ya ulaştığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde iptal işlemi gerçekleştirilecektir. Üyeliğinizin iptali sonrasında varsa mülkiyeti Türk Telekom’a ait cihaz/donanım/modem/kart ve benzeri ekipmanların iade edilmesi ve hattınıza ait son faturanın takip edilerek ödenmesi gerekmektedir.

Müşterilerimizin abonelik iptal işlemlerini, Türk Telekom Grup mağazalarına şahsen başvuru yaparak veya faks çekerek yapabilmesi mümkündür. Faks ile abonelik fesih işlemleri yapmak isteyen müşterilerimizin üzerinde abonelik bilgilerinin bulunduğu imzalı bir dilekçe ile resmi kimlik belgesinin bir kopyasını 0(312) 306 07 16 numaralı faksa göndermesi gerekmektedir.

Talep edilen işlemlerin sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde zamanında tamamlanabilmesi için sizinle irtibata geçmemiz gerekebilir. Bu nedenle iletişim bilgilerinin doğru ve güncel olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca güncel iletişim bilgilerinizden cep telefon numaranız dilekçede yer alması gerekmektedir.

Abonelik feshi işlemini yalnızca abonelerimizin kendilerinin veya vekâletname ile yetkilendirdikleri kişiler gerçekleştirebilmektedir.

Tivibu Ev Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Tivibu Ev üyeliğinin iptali tivibu uydu üyeliğinin iptali ile aynı şekilde yapılmaktadır. Yukarıda tivibu uydu üyelik iptali için yazdıklarımız tivibu ev üyelik iptali içinde geçerlidir.

Tivibu GO Üyelik İptal İşlemleri

Tivibu GO içinde barındırdığı aile, sinema ve süper paketleri ile evinizin ekranına bağlı kalmadan, dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden, dilediğiniz kadar; bilgisayar, akıllı cep telefonu, tablet ve uyumlu akıllı televizyonlar üzerinden A’dan Z’ye TV keyfini yaşayabileceğiniz bir servistir.

Tivibu GO üyelik iptalini Türk Telekom evde internet abonesi olanlar ve olmayanlar olarak iki ayrı başlıkta topladık. Tivibu GO üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Türk Telekom Evde İnternet Abonesi Olanlar İçin;

Faturama Yansıt seçeneği ile üye olanlar;

Tivibu Go paketinizin iptali için Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini (444 5 375) arayarak ya da Türk Telekom Bayilerine giderek iptal talebi bulunulmalıdır. Tivibu üyelik iptal talebi alındıktan sonra aynı gün içinde Tivibu Go paketinin iptali gerçekleştirilir. Hizmetin ay sonu öncesinde iptal edilmesi durumunda, aylık paket ücreti üzerinden kullanılan gün kadar ücret orantılanarak son faturaya yansıtılmaktadır.

Mobil Ödeme ve Kredi Kartı seçeneği ile üye olanlar:

Tivibu Go paketinizi mobil ödeme ve kredi kartı seçeneği ile üyelik aldıysanız iptali için Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini (444 5 375) arayarak iptal talebinde bulunulmalıdır. İptal talebi alındıktan sonra aynı gün içinde Tivibu Go paketinin iptali gerçekleştirilmektedir. Hizmetin ay sonu öncesinde iptal edilmesi durumunda, ayın kalan kısmı için iade yapılmamaktadır.

iTunes seçeneği ile üye olanlar;

Tivibu Go paketinize iTunes ile üyelik aldıysanız iptali için iTunes hesapları üzerinden iptal gerçekleştirilebilir.

Türk Telekom Evde İnternet Abonesi Olmayanlar İçin;

Mobil Ödeme ve Kredi Kartı seçeneği ile üye olanlar;

Tivibu Go paketinin iptali için Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini (444 5 375) arayarak iptal talebi iletilmelidir. İptal talebi alındıktan sonra aynı gün içerisinde Tivibu Go paketinin iptali gerçekleştirilir. Hizmetin ay sonu öncesinde iptal edilmesi durumunda, ayın kalan kısmı için iade yapılmamaktadır.

iTunes seçeneği ile üye olanlar;

Tivibu Go paketini iTunes ile üyelik alanlar iptali için iTunes hesapları üzerinden iptal gerçekleştirilebilirler.

“Tivibu Üyelik İptali” üzerine 4 yorum

 1. Ben 2019 avgustosto tivibu almistim. Ama hic acmadim kullanmadim. Simdi 2020 hasiran oldu. Iptalit etmek istiyorum

  Cevapla
  • Banada kullanmadığım ve evimde aparatı bile olmayan Tivibu için fatura çıkardılar iptal etmek istediğimde ise müşteri hizmetleri cayma bedeli olarak 295lira fiyattan bahsediyor, cocuklarimin uzaktan eğitimi için baglatmistim interneti, kaldiki çalışmiyorum Tivibu izliyecek lükse sahip değilim..elimde olmayan cihazı bayiye teslim etmem söyleniyor okadar saçma ve uğraş gerektiren bı durum ki hallolmazsa eğer tüketici hakları na basvuracagim😡

   Cevapla

Yorum yapın